google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
“Bu sene zam yapmayın”

“Bu sene zam yapmayın”

Tokat Bakkallar Manifaturacılar ve Tuhafiyeciler Odası Başkanı Şaban Kaya Tokat’ta dükkan kiralarının yüksek olduğunu ve bu durumun esnafı zora soktuğunu söyleyerek mülk sahiplerine çağrıda bulundu. Kaya; “Yerel esnafımızın şu zor süreçteki en büyük yükü kiralar. Biz mülk sahiplerine sesleniyor ve bu sene kiralara zam yapmayarak bir sene fedakarlık ederek esnafımızın yanında olmalarını istiyoruz” dedi.

18 Aralık 2019 - 11:28

Tokat Bakkallar Manifaturacılar ve Tuhafiyeciler Odası Başkanı Şaban Kaya ve Yönetim Kurulu Üyeleri gazetemizi ziyaret ederek 25 Aralık’ta başlayacak olan ‘Çarşı Pazar, Tokat el ele’ indirimleri hakkında bilgiler verdi. 29 Aralık Pazar günü Pazar yerinde şenlik düzenleyeceklerini söyleyen Başkan Şaban Kaya, “25 Aralık’ta başlıyoruz, Yazmacılar Hanı otelin yanında esnafımız ilk gelen 500 kişiye hediye fiskos dağıtacak. Meydan da yine aktivitelerimiz olacak, baklava ikramları olacak. Yufka kadayıf dağıtılacak ilk müşterilere. 100 çift çorap dağıtılacak. Yani çekenliden aşağı doğru inildiğinde hediyeler başlayacak. Burada ki amacımız Tokatlıyı esnafla buluşturmak. Bizim bizden başka dostumuz yok. Üç tane patrona bütün ülke çalışıyor Tokat’ta çalışıyor. Maalesef Tokat’ın kendine ait güçlü esnaf sayısı tamamen azalıyor. Esnafımızın ışığı sönmesin diyoruz. O ışıkların şehrin mayası, güvenliği katma değeridir. 25 Aralık’ta başlatacağımız ‘Çarşı Pazar, Tokat el ele’ indirimlerinde amacımız halkla esnafımızı bütünleştirmek” dedi.

 

MÜLK SAHİPLERİNE ZAM YAPMAYIN ÇAĞRISI

Tokat’ta dükkan kiralarının çok yüksek olduğunu ve bu yükü esnafın kaldıramadığını ifade eden Kaya, mülk sahiplerine çağrıda bulunarak önümüzde ki yıl için kiralara zam yapmamalarını istedi. Başkan Kaya “Yerel esnafımızın şu zor süreçteki en büyük yükü kiraları. Bu kiraları da tüm Tokat’ın el ele verip şehrimizin canlanması, ışıklarının sönmemesi için Bakkallar odası olarak biz mülk sahiplerine sesleniyor; bu sene kiralara zam yapmayarak bir sene fedakarlık ederek esnafımızın yanında olmalarını istiyoruz. İnşallah memleketini seven mülk sahipleri duyarlı olur. Gerçek Tokatlı olan bu mülk sahiplerimizi duyarlı olmaya çağırıyoruz. Bizde oda olarak teşekkür plaketi ile bu duyarlılığı gösterenleri ziyaret edip teşekkür edeceğiz. Tokat’ta dükkan kiraları afaki, bunları zincir marketler AVM baya artırdı. Bugün baktığımızda Cumhuriyet Meydanından yukarda çoğu dükkan boş. Kiraların yüksek olması aşağı mahallelere de sıçrayacak. Esnaf kazanamıyor, kirayı yatırabilmek için SGK, vergisini ödeyemiyor” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • türemiş
    1 yıl önce
    sadece esnaflaramı ev sahipleride zam yapmasın hükümet zaten kipelteceği kadarını kipeltti ve halaa devam ediyo hükümetten fayda yok en azından Tokat ın insanı olarak zam yapmasınlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x