google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
"Bu sevgi seli Erbaa’yı alır"

"Bu sevgi seli Erbaa'yı alır"

Proje tanıtım sonrasında konuşma yapan MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, ”Dediler ki yetiş Erbaa’yı sel aldı. Koştuk geldik nereden bilelim insan seliymiş sevgi seliymiş. 31 Mart’ta bu sevgi seli Erbaa’yı alacak” dedi

20 Mart 2019 - 23:00 - Güncelleme: 20 Mart 2019 - 23:04

Milliyetçi Hareket Partisi Erbaa İlçe Başkanlığı tarafından Tokat Milletvekili Yücel Bulut’un katılımları ile Proje tanıtım programı düzenledi. Proje tanıtımına MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, MHP Tokat İl Başkanı, Erbaa İlçe Bakanı, Milliyetçi Hareket Partisi Erbaa Belediye Başkan Adayı Mimar Ertuğrul Karagöl, İl, ilçe teşkilatları, partiler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Erbaa Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirilen Proje tanıtım programı Meydanlara sığmadı. MHP Erbaa Belediye Başkan Adayı Mimar Ertuğrul 46 Projesini Sinevizyon görseli halinde açıkladı. Gencinden yaşlısına, Kadınından erkeğine birçok zengin proje ile seçmenin karşısına çıkan Karagöl adeta gövde gösterisi yaptı. On binler projeler açıklanırken sloganlar eşliğinde Erbaa’nın Mimarı Karagöl dedi.

Proje tanıtım sonrasında konuşma yapan MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, ”Dediler ki yetiş Erbaa’yı sel aldı. Koştuk geldik nereden bilelim insan seliymiş sevgi seliymiş. Bende bunlar neyden korkuyor diye düşünüyordum, niye tedirgin olmuşlar diye düşünüyordum. Demek ki benden evvel bu sevgi selini görmüşler. Buradan size müjde veriyorum. Haberiniz olsun Erbaa’yı sel alacak. 31 Mart’ta bu sevgi seli Erbaa’yı alacak. Sevgide birleştiniz, kardeşlikte birleştiniz, adamlıkta birleştiniz, menfaat gözetmeden geldiniz, yüreklerinizi alıp geldiniz.

 

“SINIRSIZ SEVİYORUZ UCU BUCAĞI OLMAYAN”

“Ne benim ağzımdan! Ne Ertuğrul Karagöl kardeşinizin ağzından, Ne de partili kardeşlerimizin ağzından kimseyi ötekileştiren ayrıştıran, hiçbir siyasi düşünceyi aşağılayan bir kelime duymadınız. Siyasetimizde her zaman söyledik. Bizim siyasetimizde husumete, hakarete, fitneye, fesatta geçiş yok. Dedik ki biz geliyoruz gümbür gümbür geliyoruz. Hesaplaşmaya değil sonuna kadar helalleşmeye geliyoruz dedik. Erbaalıyı seviyoruz dedikçe rahatsız oldular. Ayrımsız kucaklıyoruz dedikçe rahatsız oldular. Sınırsız seviyoruz ucu bucağı olmadan. Her mikrofonu elimize almamızda rahatsız oldular. Gönlü, kalbi, ruhu burada olan ama meydanda olamayan Ak Partili kardeşlilerimizi yüreğimize bastıkça rahatsız oldular. Sevgimizden korkuyorlar. Ama şunu unutmasınlar bu sevgi aşk ve muhabbetle onları korkutmaya devam edeceğiz.”

 

“BU OYUNUN PARÇASI OLMAYACAĞIZ”

Biz sevgi ve kardeşlik dedikçe çok üzülerek izliyorum asla ve zinhar taraf olmayacağımı söylemek istiyorum. Her gün hakaret duyuyoruz. Bu garipler her gün hakaret işitiyor, her gün bir laf duyuyor. Bizi rencide etmeye yönelik bir şeyler söyleniyor. Zinhar ağzımızdan kötü bir şey çıkmadı çıkmayacakta. Medeni ölçülerde yanımızdakileri tenkit ettiler. Ama bu tenkitlere karşı hakaret işittik. Ben bu arkadaşlara şunu tavsiye ediyorum. Sizi de diğer aday arkadaşları da kardeşimiz olarak kabul ettik. Belli ki bazıları stresi altında, sıkıntı bastı, bu sevgi selinin 31 Martta ne hale getireceğini anladınız. Sakın sükûnetinizi bozmayın, bu hakaret hane zihninizi bir tarafa bırakın biz buna taraf olmayacağız. Biz bu oyunun bir parçası olmayacağız. Ne derseniz deyin biz sizi de sevdiğimizi ilan etmeye devam edeceğiz hakaret eden arkadaşa diyorum ki yapma! Çünkü biz sana da o insani görevimizi yapacağız. İnsanlığımızı yapacağız. Ne mi yapacağız? 1 Nisan günü sana geçmiş olsun diyeceğiz. Canını sıkma geçmiş olsun diyeceğiz. Üzülme sende bizimlesin bu Erbaa’da senin de hakkın var. Bütün iyi niyetimize rağmen biz sabır sükûnet gösterdikçe her gün hakaret işitiyoruz.

 

“BEN BALONSAM SEN UÇAN BALONSUN”

Şimdi benim ağzımdan yâda Ertuğrul Karagöl kardeşimin ağzından herhangi bir Milletvekiline tek bir kelime duymadınız duyamazsınız. Biz bütün Milletvekillerimizi bu ilimizin şerefli vazifelerini yapan insanlar olarak görüyoruz. Ama şimdi arkadaşımız beni diline dolamış duyuyorum. Bugünde arkadaşlar söyledi suçumuz günahımız ney. Bunlar var bunlar beni kasıt ediyor Balon diyor benim için, şimdi aynaya baktım kalıbıma baktım balona benzer bir tarafım yok, ona baktım ben balonsam sen uçan balonsun. Uçuyor ayakları yere hiç basmadı. 5 yıldır Erbaalıya tepeden baktı. Şimdi o balonu indiriyoruz indi o balon. Yeni yeni şunları demeye başladı. Ben herkesi seviyorum diyor uçan balon. Bütün partilileri seviyorum diyor. Her mitingde söylüyorum ya öğrendi. Geç kaldın. Biz senide sevdik ama? Sen şunu unuttun siyasetin sırat köprüsü sandıktır. Sırat köprüsünün başında tövbe istiğfar olur mu ya. Şunu bil bizler siyaset yapıyoruz. Sana bu güne kadarda hiç bir şey söylemedik. Çünkü bu güne kadar dilimizi sevgi ve kardeşlik üzerine inşa ettik dedik. Bizim için Erbaa önemli.

 

‘CUMHURBAŞKANI’ POLEMİĞİ

MHP’li Bulut konuşmasını şöyle sürdürdü: “Ben siyaseti bu partide öğrendim, ülkü ocaklarında, gençlik kollarında, Sayın devlet Bahçeli’nin yanında öğrendim. Âmâ bize hep şu öğretildi suretini bozma. Sükûnetini bozma yarın yüz yüze bakacağını unutma aman ha aman gönül kırma ben gönül kırmak peşinde değilim ama şimdi ne yapacağını şaşırmış bana diyor ki bunların birde vekili var Cumhurbaşkanına Cumhurbaşkanımız diyor diyor! Bak bak. Sahipleniyor hadi be bizim Cumhurbaşkanımız diyor. Asıl sana hadi be sana hadi be ben bu meydanda Recep Tayyip Erdoğan’dır diye bağıran adamım ya. Sana mı bırakacağız Cumhurbaşkanını. Cumhurbaşkanı senin Cumhurbaşkanınsa bu Ülkenin de Cumhurbaşkanı bırak istismar etmeyi.”

 

“BAŞARISIZLIĞINIZI BAŞKA ŞEYLERLE GİZLEMEYİN”

“Kendi başarılılığınızı başka şeylerle gizlemeyi bırakacaksınız. Başka bir şeyle gizlemeyi bırak. Diyor ki? Cumhurbaşkanımız Kayseri’de ifade ettiği gibi Ak partilinde MHP’linde adayları Cumhurbaşkanımızın adayı. Bu işler doğru değil. Hiçbir siyasi kampanyada başarıya ulaşmak için bir devletin başındaki insanı bu milletin insanlarıyla soyutlayamazsınız. Seçilmiş irade ile başa gelmiş olan hepimizin cumhurbaşkanıdır. Saygısızlık etmeyiz ettirmeyiz İstismarda etmeyiz, ettirmeyiz de. Bu sözlerini düzeltmesini bekliyorum. Bizi çok üzdüğünü bilmesini istiyorum. Siyasi ikbal için kimseyi kırmadık, dökmedik. Siyasetinde makul zeminde ilerlemesini istiyoruz”.

Proje ve konuşmaların ardından Ahmet Şafak Konseriyle program son buldu.

 

2019/03/2019-03-20-23-04-00.jpg
2019/03/2019-03-20-23-04-03.jpg
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0