BU TİYATROYA KİM SON VERECEK?

BU TİYATROYA KİM SON VERECEK?

İki yıllık kongre süresini dolduran Tokatspor Kulübü Derneğinde sessizlik sürüyor. 30 Haziran 2018’de tarihindeki kongrenin ardından evrim geçirtilmeye çalışılan Tokatspor’da ne oldu? neler oluyor? Diyerek bu defa sorumuzu Tokatspor yönetim kurulu üyesi Ender Demirtaş’a soruyoruz.

07 Temmuz 2020 - 16:51 - Güncelleme: 08 Temmuz 2020 - 08:51

Önceki hafta son Tokatspor Kongresinde yönetim kurulu üyesi olan Ceyhun Beken’e ilettiğimiz haber üzerine herhangi bir geri dönüş almadık. İnanıyoruz ki almayacağımız anlamına da gelmiyor. Biz duracak mıyız? Hayır? Yine sorularımızı sormaya devam edeceğiz. Bu defa benzer sorularımızı yine konu memleket olduğunda elini taşın altına koyan bir başka isme çeviriyoruz.

Ender Demirtaş…

Kendi internet sitesinde bilgilerini aldığımız Demirtaş bireysel başarılarının yanı sıra sosyal sorumluluk faaliyetlerinde de kendisini ön planda tutan bir isim. Gerek yaşadığı İstanbul ve gerekse memleketi için sosyal faaliyet alanlarında olmaktan geri durmuyor. Ve konu Tokatspor olduğunda da yine durmamış ve 2014 yılından itibaren defalarca yönetimlerde yer almış. Paragraf başında yazdığımız gibi kendi internet sitesinde yer alan bilgilere göre Ender Demirtaş kendini şu şekilde ifade etmiş.

Ender Demirtaş, ailesinin İstanbul ve Tokat’ta yer aldığı, sosyal sorumluluk projelerindeki  etkinliğini attırmak için birçok sivil toplum kuruluşunda görev aldı. İstanbul ve Tokat ile sınırlı kalmayarak, Türkiye’deki sivil toplum kuruluşlarına maddi ve manevi destekler sağladı. Bu desteğini 6 farklı dünya ülkesinde de sürdürdü.

22 Eylül 2013 tarihinde, Tuzla Tokatlılar Derneği’nin genel kurulunda delegelerin tamamının oyunu alarak Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçildi ve seçim beyannamesinde yer alan tüm projeleri tamamlayarak 2016 yılında görevini devretti.

2014 yılında yapılacak olan Tokatspor Kulübü genel kurulunda, dönemin Tokat Valisi Sayın Mustafa Taşkesen ve Tokatspor Kulübü Başkanı Sayın Emin Yılar’ın daveti üzerine yer alan Ender Demirtaş, Dış İlişkilerden Sorumlu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevine seçilmiştir. Yapmış olduğu maddi ve manevi katkılarla Tokatspor Kulübü’nün kurumsallaşmasında ve tanıtımında önemli rol üstlenmiştir.

Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürdüğü, Tuzla Deniz Yıldızı Spor Kulübünün 2015 yılında yapılan genel kurulunda, yönetim kurulu üyelerinin daveti üzerine aday olmuş ve delegelerin tamamının oyunu alarak Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçilmiştir. Dört ayrı spor branşında sporcu yetiştiren Deniz Yıldızı  Spor Kulübü, Ender Demirtaş başkanlığı döneminde katılmış olduğu Türkiye yarışlarında, birçok derece alarak hem milli takımlara sporcu yetiştirmiş hem de olimpiyatlara sporcu göndermenin temelini atmıştır.

Şu anda Merkezi İstanbul’da kurulan TOKGİAD Genel Başkanlığı görevini yürütmektedir.”

            Önceki haberimizde yer verdiğimiz gibi aynı ve benzer sorularımızın karşılığını bu defa Sayın Demirtaş’tan istiyoruz. Bu kadar sosyal sorumluluk kuruluşları içerisinde yer alan birisinin ben ayrıldım, istifa ettim, onları kendi hallerine bıraktım deme şansının olmadığını düşünüyor ve muhakkak bu kötü gidişat içerisinde belki kendisinin de üstesinden gelemediği yönler olduğunu düşünüyoruz. Ancak, Demirtaş’ın yıllarca emek vererek belirli bir noktaya getirmiş olduğu Tokatspor Kulübü için kolay vazgeçeceğini düşünmüyoruz ve iki yılı aşkın süredir yaşanan sessizliğin artık bir çözüm noktasına ulaşmasında girişimlerde bulunmasını bekliyoruz.

Gerek hukuki anlamda gerekse idari anlamda yeni bir yol haritası için fikirlerinin ve cevaplarının Tokatspor camiası için önemli olduğunu biliyoruz. Krizi oluşturan gerekçelerin ortaya çıkması ile çözümün bulunacağından eminiz. Bu bağlamda Ender Demirtaş ve birlikte hareket ettiğini bildiğimiz birtakım yönetim kurulu üyeleri ile artık bu işin çözülmesi için neyi beklediklerini merak ediyoruz.  İki yıllık bekleme kime ne kazandırdı bilinmez ancak Tokat’a kaybettirdiği kesin. Oluşturacağımız çok fazla benzer ifadeyi bir kenara bırakıp, harekete geçilmesi için kıvılcım olmaya çalışıyoruz ve doğal olarak da işin bu hale gelmesinde vebali olduklarını bildiğimiz yönetim kuruluna sormaya devam edeceğiz.

 

TOKATSPOR’A NE OLDU SAYIN DEMİRTAŞ?

Tokatlılar tarafından hiç tanınmayan birine teslim edilen bu kulübün akıbetinin ne olacağı belli değil. Bugün için Tokatspor AŞ.’yi elinde tutan yönetim kurulu başkanınız Ufuk Akçekaya iddia edildiği gibi yirmiyedimilyon lira para istiyorsa Tokatspor’u aldığı ikinci ligdeki eski yerine geri getirecek midir? Tokatlının öz malı olan elli bir yıllık bir camiayı öyle kolay kolay kimsenin oyuncağı edilmeyeceğinin farkında olarak her türlü kanuni yollar kullanılarak bu ucube işin çözülmesi için elden gelenin yapılacağı bilinmelidir. Hiç kimseye yanlı taraflı ve hasım gözü ile bakmadan hukuk çerçevesinde çözüleceği inancı ile şimdilik bu sorularımıza cevaplarınızı bekliyoruz. Ve istiyoruz ki iki yıldır oynanılan bu tiyatro artık bir son bulsun.

 

  • 30 Haziran 2018 yılında yapılan kongrede Tokatspor Kulübü Derneği yönetimi kimlerden oluşmuştur? Ve bu dernek yöneticileri iki yıl içerisinde kaç defa, kaç kişi ile yönetim kurulu toplamış ve hangi kararları imza altına almışlardır.
  • Son kongrede kararı alınan şirketleşme kararını uygulamak için yapılan yönetim kurulu, kimlerden oluşmuştur. Yüzde kaç oranla yönetim kurulu tarafından imza altına almıştır?
  • Şirket kararını dernek yönetimi almış olduğuna göre Tokatspor AŞ. şirketindeTokatspor derneğinin hisse oranı yüzde kaçtır?
  • Tokatspor Kulübü Derneği tüzel bir kişilik olduğuna göre belirli bir kişi veya gruplar tarafından sahiplenilemezler. Bu gerekçe ile en azından mevcuttaki yönetim kurulu yeni bir dernek yönetimi yapmak için iki yıldır neyi neden beklemektedir?
  • Tokatspor Derneği, ortaya atıldığı gibi futbol kulübünü TokatsporAŞ.’ye satmış ise Türk Ticaret Kanununa göre satış evrakları, ödeme belgeleri, bu satıştan kaynaklı kdv, vergi evrakları nerededir?
  • Hukuki anlamda ciddi bir inceleme yapıldığında Tokatlının elinde Tokatspor adına ne kalmıştır?
  • Tokat İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü Tokatspor Derneğini dernekler kanununa göre bu süre içerisinde herhangi bir denetleme yapmış mıdır?
  • Tokatspor Derneği bir kişilik bir dernek midir?
  • Demirtaş, 29 Aralık 2018 tarihinde istifa ettiğini sosyal medya aracılığı ile duyurmuştur. Tarafınıza ulaştırılan bir yönetim kurulu kararı var mıdır?
  • Mevcut Başkanın yirmi yedimilyon ifade ettiği rakam, yönetim kurulu tarafından onaylanmış bir harcama rakamı mıdır?

 

 

2020/07/2020-07-07-17-13-12.jpg
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Köylülerin telefon isyanı
Köylülerin telefon isyanı
Tarım Müdürlüğü’nden sınav duyurusu
Tarım Müdürlüğü’nden sınav duyurusu