BUGÜN DEĞİLSEK, NE ZAMAN?

BUGÜN DEĞİLSEK, NE ZAMAN?

Küresel Gazeteciler Konseyi Tokat İl Temsilcisi Kemal Özdilek: "Son günlerde Ak Parti Grup Başkanvekili ve Tokat Milletvekili Sayın Özlem Zengin'e gerek siyasi söylemlerle ve gerekse sosyal medya üzerinden yapılan haksız itham ve saldırılara karşı sessiz kalmamız mümkün değildir."

22 Şubat 2021 - 20:03 - Güncelleme: 23 Şubat 2021 - 09:57

Son günlerde Ak Parti Grup Başkanvekili ve Tokat Milletvekili Sayın Özlem Zengin'e gerek siyasi söylemlerle ve gerekse sosyal medya üzerinden yapılan haksız itham ve saldırılara karşı sessiz kalmamız mümkün değildir.


Sayın Zengin'in siyasi kimliğinin yanında bir hukukçu ve gazeteci kimliğinin olduğu unutulmamalıdır. Zengin, uzun yıllar ülkemizin televizyon kanallarında gündemin en can alıcı konularında birikimlerini ve fikirlerini aktarabilecek kadar yüreklilik göstermiştir. Bugün sosyal medya üzerinden sahte hesaplar arkasına saklanılarak çirkin saldırı yapanların aksine, ülkesine, milletine ve memleketi Tokat'a hizmet eden bir siyasetçi, hak ve doğru sözden ayrılmayan bir hukukçu, devşirme bilgilerden uzak fikri ve vicdanı hür bir gazeteci ve yeri geldiğinde şefkat ve merhametli bir annedir.


Tokat'ın yetiştirdiği eğitim öğretim  hayatı başarılarla dolu ve bugün siyaset arenasında göğsümüzü kabartan milletvekilimiz için bilinmelidir ki; kırk yılın üzerinde Tokat'ın eğitim ve öğretim hayatına eğitimci idareci olarak imza atmış ender çınarlarımızdan Salih Zengin hocamızın evladıdır. Ve yine bilinmelidir ki Salih hocamız bir ömre bedel hayatında suistimallere, hukuksuzluğa ve fırsatçılığa imkan vermemiş, memleketimizin eğitim konusundaki şahin eğitimcilerindendir. Bu sebepledir ki hiç kimse bir şahin yavrusundan serçe olmasını beklemesin.


Sözleri, tavırları ve hareketleriyle tuttuğunu koparan, başında taşıdığı her şapkanın hakkını veren Tokat Milletvekilimiz Özlem Zengin'in bugün değilse ne zaman yanında olacağız.
Bu sebeple, öncelikle Tokat'ımızın bir evladı, bir gazeteci meslektaşımız ve son yıllarda ülkemiz gündemine imza atan bir siyasetçimize Küresel Gazeteciler Konseyi Tokat Temsilciliğimiz olarak yanındayız ve  dimdik duruyoruz, diyebiliyoruz. Ve bu kapsamda aynı duygu ve düşünceleri paylaşan tüm sivil toplum kuruluşlarımızı da vekilimize sahip çıkmaya davet ediyoruz.

Kemal Özdilek
Küresel Gazeteciler Konseyi
Tokat İl Temsilcisi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x