>
Bugün hüznü ve gururu aynı anda yaşıyoruz

Bugün hüznü ve gururu aynı anda yaşıyoruz

AK Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Polat, mesajında, “Bugün bir taraftan 251 vatandaşımızı bir gecede kaybetmenin hüznünü tekrar yaşarken diğer taraftan da dünyada eşine az rastlanır bir direnişe imza atmanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

15 Temmuz 2020 - 11:31

Bu zaferin milletin direnişinin yanında o gece tanklara, uçaklara meydan okuyan şehit ve gazilerin cesaretinin sonucu olduğunu kaydeden AK Parti İl Başkanı Metin Polat, “Bugün hem derin bir kederi, hem de büyük bir gururu aynı anda yüreğimizde hissediyoruz. Bir taraftan 251 vatandaşımızı bir gecede kaybetmenin hüznünü tekrar yaşarken, diğer taraftan da dünyada eşine az rastlanır bir direnişe imza atmanın gururunu yaşıyoruz. Bir yandan daha ömrünün baharındaki 16-17 yaşındaki gencecik fidanları toprağa vermenin acısını yeniden yaşarken, aynı zamanda da vatanımızı kurtarmanın onurunu hissediyoruz” dedi.

 

AK Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat açıkalamasını şöyle sürdürdü:

 “Bu zafer, milletimizin direnişi yanında o gece tanklara, uçaklara meydan okuyan şehit ve gazilerimizin cesaretinin sonucudur. Silah ve bomba seslerinin gecenin karanlığını deldiği o gece Türk milleti cesareti, dirayeti ve mücadelesiyle bu topraklarda Çanakkale ruhunun, Kuvayı Milliye şuurunun halen diri olduğunu göstermiştir. FETÖ’nün ölüm kusan silahları karşısında milletimiz canından, kimi zaman canından daha çok değer verdiği evlatlarından vazgeçmiş, ancak vatanına namahrem elinin değmesine müsaade etmemiştir.

Bu düşüncelerle, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününde bir kez daha ebediyete uğurladığımız şehitlerimizi rahmetle, minnetle yâd ediyorum. Şehitlerimizin ailelerine Yüce Rabbimden sabrı cemil diliyorum. Gazilerimize Rabbimden sağlık ve afiyet niyaz ediyorum.”

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MÜFTÜNÜN VAAZİNE İYİ PARTİ’DEN KINAMA!
MÜFTÜNÜN VAAZİNE İYİ PARTİ’DEN KINAMA!
ARSLAN VE İÇMEZ AİLELERİNİN ACI GÜNÜ
ARSLAN VE İÇMEZ AİLELERİNİN ACI GÜNÜ