Bugün Son Gün!...

Bugün Son Gün!...

30 Kasıma Kadar Gelir Testi Yaptırın... Sosyal Güvenlik Kurumu Tokat İl Müdürü Turgut Pekdemir, 7143 sayılı Yapılandırma Kanunu kapsamında vatandaşların 30 Kasım'a kadar il ve ilçedeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına müracaat ederek gelir testi yaptırmaları gerektiğini söyledi

30 Kasım 2018 - 09:54


7143 Sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun 18 Mayıs 2018 tarihinde yürürlüğe girmişti. Bu kanun ile herhangi bir sağlık güvencesi olmadığı için Genel Sağlık Sigortası kapsamına alınan vatandaşların 30 Kasım 2018 tarihine kadar gelir testi yaptırmaları halinde gelir testi sonucunda ödeme gücü olmadığı tespit edilen vatandaşların Genel Sağlık Sigortasına ait geçmiş borçlarının tamamı silinecek.
Konuyla ilgili açıklama yapan Sosyal Güvenlik Kurumu Tokat İl Müdürü Turgut Pekdemir, 7143 Sayılı Kanun ile Nisan 2018 ve öncesi döneme ait Genel Sağlık Sigortası prim borçlarının faizleri silinerek, anaparanın 31 Aralık 2018'e kadar ödenebilme imkânı getirildiğini hatırlattı.
Ayrıca vatandaşların geçmiş döneme ait Genel Sağlık Sigortası prim borcunun olup olmadığına bakılmaksızın 31 Aralık 2018 tarihine kadar sağlık yardımlarından yararlanabilmelerinin sağlandığını söyledi. İl Müdürü Pekdemir, bu kapsamdaki vatandaşların hak kaybına uğramamaları için, 30 Kasım 2018 tarihine kadar ikametlerinin bulunduğu il ve ilçedeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına müracaat ederek gelir testi yaptırmaları gerektiğini duyurdu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x