google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Bulut’tan seçim açıklaması

Bulut’tan seçim açıklaması

Tokat Milletvekili Yücel Bulut, Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Tokat ve ilçelerinde en başarılı partinin MHP olduğunu ifade etti.

02 Nisan 2019 - 11:08


Tokat Milletvekili Yücel Bulut Mahalli İdareler Genel Seçimleri ardından değerlendirme yaptı. Bulut'un değerlendirmesi şöyle oldu: "31 Mart 2019 tarihinde gerçekleşen Mahalli İdareler Seçimi tamamlanmış bulunuyor. Öncelikle seçimin huzur ve kardeşlik içerisinde tamamlanmış olması nedeniyle bütün hemşerilerimizi kutluyor ve şükranlarımı sunuyorum.
Tokat ili ve ilçelerinde seçimin en başarılı partisi kuşkusuz ki MHP olmuştur. Şöyle ki, 24 Haziran 2018 tarihinde gerçekleşen seçimlerde il genelinde almış olduğumuz oy 63.386 iken oylarımız ikiye katlanmış olup 31 Mart 2019 Mahalli idareler Seçimlerinde İl Genel Meclisi bazında oylarımız 102.764 olmuştur.
İl Genelinde "0" olan İlçe Belediye sayımız 3'e yükselmiştir, Erbaa-Almus ve Yeşilyurt Belediyeleri MHP'ye geçmiştir.
Beldelerimizden Hatipli, Çevreli, Bereketli, Gökal, Güryıldız, Çat, Tanoba ve Serenli MHP demiştir.
Tokat Genelinde 6 olan İl Genel Meclis üyesi sayımız 2 kat artış göstermiştir. Tokat Merkez'de 20.620 olan oyumuz 31.038'e yükselmiştir.
Artova, Başçiftlik, Şenyurt ve Emirseyit'te küçük bir farkla seçimi kaybetmenin de üzüntüsü içerisindeyiz.
Sonuç olarak Tokat'ta oy kaybetmeyen ve oylarını neredeyse iki katına yükselten tek sıyası parti Milliyetçi Hareket Partisi olmuştur.
Bu nedenle süreç boyunca emeğini eksik etmeyen ve kısıtlı imkanlarla yaptığımız mücadeleye katkılarını esirgemeyen bütün teşkilat mensuplarımıza, il ve İlçe Başkanlıklarımıza, Kadın Kollarımıza, Ülkü Ocaklarına ve gönüldaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum.
Tüm siyasi partilerden aday olan ve seçilen Belediye Başkanlarımızı tebrik ediyor, şehrimize hayırlı hizmetler sunmalarını Allah'tan diliyorum.
Bu vesileyle hangi siyasi partiye oy vermiş olursa olsunlar bütün hemşerilerimizi sevgiyle ve muhabbetle kucaklıyor, saygılarımı sunuyorum."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TOKAT SAĞLIK KURULUŞLARINDA
TOKAT SAĞLIK KURULUŞLARINDA "YEMEK" GARABETİ
OZAN DİREN, MEYED’İN BAŞINA GEÇTİ
OZAN DİREN, MEYED’İN BAŞINA GEÇTİ