google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Bulut Tarım Bakanı ile görüştü

Bulut Tarım Bakanı ile görüştü

MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile TBMM'de bir araya gelerek, Tokat'ın sorunlarına yönelik olarak görüşlerini iletti.

14 Mart 2020 - 12:04


Türkiye gündeminin değişmesi üzerine Tokat programı iptal olan Tarım ve Orman Bakanı Bekir ile TBMM'de görüşen MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut konuyla ilgili olarak, “Çiftçi ve Köylümüzün kanayan yarası haline gelen Sulama Sorunu konusunda acil çözüm üretilmesinin kaçınılmazlığını ve ekonomik tükenme noktasına gelen köylünün üzerindeki kredi ve borç yükünün hafifletilmesi konusunda düzenleme beklendiğini Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye ifade ettik” dedi.

TARIMIN ÖNEMİ BİR KEZ DAHA ORTAYA ÇIKTI
Koronavirüsü ve akabinde gelen seyahat yasaklarının kendi iç dinamiklerimizle yapılan tarımının önemini bir kez daha ortaya çıkardığını ifade eden Yücel Bulut, “Tarım siyaset üstü, dış politika gibi ele alınmalıdır. Tarımdaki üretime yönelik sorunlar acil olarak çözülmelidir. Küresel ticaretin tehlikeye girdiği noktada elzem olan tarımsal üretimdir. Stokların tükendiği, ithalatın yapılamadığı bir noktada büyük sıkıntılar yaşarsınız. Bizim tarım ve hayvancılık noktasında birçok artımız bulunuyor. Küçük dokunuşlarla, çiftçimizi ve köylümüzü motive ederek sorunların üstesinden geliriz” şeklinde konuştu. 

Öte yandan Bakan'ın 16 Mart pazartesi günki Tokat programı virüs salgını yüzünden tedbir amaçlı iptal edildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MÜJDELİ ZİYARET!
MÜJDELİ ZİYARET!
İşyeri açan esnafa sürpriz zarf
İşyeri açan esnafa sürpriz zarf
google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0