Çakır, Başkan Ak’a eşlik etti
Reklam

Çakır, Başkan Ak’a eşlik etti

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, göreve geldiği günden bu yana her hafta cuma günü farklı bir mahallede gerçekleştirdiği cuma buluşmalarını ara vermeden sürdürürken, bu hafta Aşağı Eğlence Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi. Başkan Ak’a, Ak Parti Tokat Milletvekili Prof. Dr. Coşkun Çakır eşlik etti.

09 Ekim 2017 - 11:31

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak Cuma Programını vatandaşlara ayırdı. Etlik Aksa Cami'inde kıldığı Cuma namazının ardından mahalle sakinleriyle bir araya gelerek onların talep ve önerilerini dinleyen Başkan Ak, esnafı ziyaret ederek "hayırlı siftahlar" da diledi.
Ak Parti Tokat Milletvekili Coşkun Çakır ile birlikte vatandaşlara aşure ikramında bulunan Ak, "Aşurenin bizim kültürümüzde ayrı bir yeri vardır. Bu kültürü yaşatmaya devam edeceğiz. Aşure dağıtımının sadece sivil toplum kuruluşları ve vakıflar ile sınırlı kalmaması lazım. Herkesin imkanı ölçüsünde aşure yapıp, konu komşusuna da dağıtması gerekiyor. Bu geleneğimizi sürdürmeliyiz. Bu tür etkinlikler, arkadaşlığa, dostluğa ve dayanışmaya büyük katkı sağlıyor" diyerek Muharrem’in kutsal bir ay olduğunu belirtti. Ak ile Çakır Güngörmüşler Konağındaki vatandaşlarla da sohbet ederek hatırlarını sordular.
Ak, daha sonra Tokat Milletvekili Coşkun Çakır'a Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Kent Ekonomilerine Katkı" kategorisinde ödül verdiği doğaya dönüş projesi Gümüşdere Ihlamur Vadisini gezdirerek bilgi verdi. Gümüşdere Ihlamur Vadisi Projesi, Çubuk Çayı’nın Kamil Ocak Mahallesi Fruko yanından başlayarak Kalaba Mahallesi girişindeki Atatürk Botanik Parkı’nın bitimine kadar olan toplamda 3 bin 100 metrelik alanı kapsıyor. 4 etaplı Gümüşdere Ihlamur Vadisi içerisinde peyzaj alanları, dinlenme alanları, sosyo-kültürel tesisler, spor alanları, bisiklet parkuru ve çocuk oyun alanları yer alıyor.
Başkan Ak ile Çakır, ayrıca Keçiörenli 27 şehit anısına yapılan 15 Temmuz Şehitler Anıtını da gezdiler. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x