Çalınan camii tuvaletinin kapısı hurdacıda bulundu

Çalınan camii tuvaletinin kapısı hurdacıda bulundu

Hırsız Tokat merkezde bulunan Hazreti Ömer Camisinden çaldığı tuvalet kapısını hurdacıya sattı.

13 Şubat 2018 - 10:37 - Güncelleme: 13 Şubat 2018 - 10:40

Edinilen bilgiye göre; Bedestenlioğlu Mahallesinde bulunan Hazreti Ömer Cami İmamı Yavuz Yay, tuvalet kapısının yerinde olmadığını fark ederek durumu polise ve Bedestenlioğlu Mahallesi Muhtarı Osman Demir’e bildirdi.  Emniyet ekipleri bir saatlik kısa çalışmanın ardından, çalınan camii tuvaletinin kapısının şehir merkezinde bir hurdacıya satıldığını tespit etti. Çalınan tuvalet kapısını polis ekipleriyle birlikte hurdacıdan geri alan Mahalle Muhtarı Osman Demir, kapıyı imamla birlikte yerine geri taktı. Camide tuvalet kapısı çalınmasının şaşkınlığını yaşayan ve Camide bugüne kadar başka hırsızlık olmamıştı diyen Cami İmamı Yay; “27 yıldır imamlık yaptım. İlk defa böyle bir hırsızlık olayı ile karşılaştım. Bundan sonra böyle bir olay yaşamamak için yatsı namazından sonra tuvaletlerin kapısı kilitlenecek” dedi.


Mahalle sakinlerinden Alim Kaya ise ilginç hırsızlık olayına tepki göstererek, "Caminin kapısı çalınır mı? Çalmış. Tek kapıya mı ihtiyacı vardı ne amaçla çaldılar bilemiyorum. Bugün caminin kapısını çalan yarın da caminin içine girer bir sürü cihazlar var. Onları da çalar" diye konuştu.

"Akşamları cami çevresinde alkol alıp şişelerini sağa sola atıyorlar"
Caminin tepede kenti gören manzaralı bir yerde olması nedeniyle yatsı namazı çıkışında otomobillerin içinde alkol alan şahısları görmekten cami cemaati olarak rahatsız olduklarının ifade eden Kaya, "Akşamları cami çevresinde alkol alıp şişelerini sağa sola atıyorlar. Cami şadırvanının yanına gelip oturan gençler kimseyi de dinlemiyorlar. Buralarda içki içiyorlar, onlar mı çaldı artık bilemiyoruz. Aile olarak da rahatsız oluyoruz. Bedestenlioğlu Mahallesinde devamlı böyle arabalarla gelip alkol alıyorlar. Burası bir cami ibadethane biz istiyoruz ki burada bir huzur olsun. Bunun önlemi alınsın, muhtar da söylüyor ama ilgilenmiyorlar. Neymiş özgürlük var, özgürlük varda kardeşim git dağa bayıra içki içilen yerle var. Gel sen caminin kıyısına arabanı park et, camiden çıkıyoruz huzursuz oluyoruz. Biz burada huzur güven olmasını istiyoruz" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
O GELİYOR
O GELİYOR
‘Sıfır Atık’la en şık defile
‘Sıfır Atık’la en şık defile