Çalışkan, Tokat’ın sorunlarını Bahçeli’ye sundu

Çalışkan, Tokat'ın sorunlarını Bahçeli'ye sundu

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli önderliğinde Antalya’da düzenlenen istişare toplantısına katılan Tokat İl Başkanı Onur Çalışkan ve ilçe başkanları Tokat’ın sorunlarını rapor halinde Bahçeli’ye sundu

12 Şubat 2018 - 10:38 - Güncelleme: 12 Şubat 2018 - 18:54

MHP Tokat İl Başkanı Onur Çalışkan ve beraberindeki tüm ilçe başkanlarıyla birlikte 09-11 Şubat tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen istişare toplantısına katıldı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin davet ve katılımı üzerine gerçekleşen toplantı da illerin sorunları ve yaklaşan seçimler hakkın da bilgilendirmeler yapıldı.Tokat ilinde yaşanan sosyal,kültürel ve ekonomik sorunlar rapor halinde Milliyetçi Hareket Partisi  Genel başkanı Devlet Bahçeli’ye teslim edildi.

Toplantının açılışında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “49 yıllık siyaset mücadelemizde pek çok zorlukla karşılaştık. Ancak, Türk milleti için yaptığımız ve yapacağımız fedakârlıklarda hiçbir zaman sınır tanımadık, hiç de nokta koymadık. Eğilmedik, bükülmedik, gecikmedik. Düşmedik, üşenmedik, dinlenmedik. Yılgınlık akıntısına şuurumuzla direndik. Yozlaşma akınına gururumuzla direnç gösterdik. Şiddetli operasyon ve oyunlara karşı devasa bir duruş sergiledik. Seviyesizlere karşı seviyeli durduk. İlkellikleri irademizle durdurduk. İftiralara karşı davanın iffetini koruduk. Özellikle 1 Kasım 2015 Milletvekili Genel Seçimi’nden sonra akla hayale gelmeyecek saldırılarla karşılaştık, hamd olsun teslim olmadık, acizlik göstermedik. Oyunları bozduk, oyuncuları bozguna uğrattık. Bunu hep birlikte yaptık, hep beraber başardık. Paradigma değişikliği dediler, iktidar olacağız dediler, böyle gitmez dediler; tertemiz arkadaşlarımızı istismar ederek topladıkları imzalarla kapımıza dayandılar. Hiç yaşanmamış, hiç rastlanmamış rezillikleri sahnelediler. Ahlak gözetmediler, anlayış göstermediler. Yetmedi, tarlalara üşüşüp olağanüstü kongre derdine kapıldılar. Yetmedi, tellere tutunup temellerimizi dinamitlemeye kalkıştılar. Otellerde toplandılar, dedikodu yaptılar, fitne kazanı kaynattılar. Amaç milli şuuru köreltmek, Milliyetçi Hareket’i karartmaktı. Amaç Türk milletinin son kalesini kapatmak, son siperini karıştırmaktı. Başardılar mı? Hayır. Sonuç aldılar mı? Elbette asla. Her zaman dediğim gibi davamız dualıdır, himaye Allah’tandır, destek aziz Türk milletindedir. Böyle bildik, buna inandık. Üç Hilal, okyanus ötesinin eline düşemezdi, çok şükür düşmedi. Üç Hilal, kurultay bezirgânlarının kontrolüne giremezdi, çok şükür girmedi. Ülkülerinde erimiş yüksek fazilet ve fedakârlık timsali dava insanları gecenin en zifiri anında ortaya çıkarak Üç Hilal’in hüznünü sildi, hezimet arayanları sindirdi. Bu süreçte umutsuzluğa kapılanlar oldu. Gelişmeleri dikkatle takip edip stratejik suskunluk dönemine girenler oldu. Kozlar paylaşıldıktan, yeni şartlar oluştuktan sonra ileri atılmak üzere pusuya yatanlar oldu. Farklı arayışlara açık veya gizli yönelenler oldu. İkbalinin kaygısıyla arayışa tevessül edenlerle, sadakati yalnızca dilinde, samimiyeti yalnızca yüzünde bulunanlar oldu. Yaşanan ne varsa davamızın vicdanında saklıdır. Kim ne yaptıysa, hangi ilişki ağlarına girip, hangi çıkarların cazibesiyle hareket etmişse geldiğimiz bu aşamada tüm netliğiyle açıktadır. Dava adamlığı karşılıksız adanmayı gerektirir” diye konuştu.

Tüm Teşkilat mensuplarının il ve ilçelerinde yaşadıkları sorunlar hakkın da raporların verildiği toplantı 11 Şubat Pazar tarihinde sona erdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
O GELİYOR
O GELİYOR
‘Sıfır Atık’la en şık defile
‘Sıfır Atık’la en şık defile