“Camiler ve Din Görevlileri Haftası”

“Camiler ve Din Görevlileri Haftası”

Tokat Valisi Dr. Ömer Toraman, “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” dolayısıyla, İl Müftülüğü tarafından düzenlenen programa katıldı.

09 Ekim 2017 - 11:25

Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla, Tokat İl Müftülüğü tarafından emekli din görevlileri onuruna yemek verildi. Polis Lokali’nde düzenlenen programa Tokat Valisi Dr. Ömer Toraman, Vali Yardımcısı Mehmet Sülün, İl Müftüsü Ahmet Erdem, müftü yardımcıları, ilçe müftüleri ve daire personeli katıldı.

 

Emekli İmam Hatip Bahri Akyol’un Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, İl Müftüsü Ahmet Erdem’in yaptığı konuşma ile devam etti. Konuşmasında, camilerin şehrin merkezi olduğunu dile getiren Erdem, “Her mahalle bir cami çevresinde oluşuyor. Din görevlilerimiz de bu merkezin tam ortasında bulunuyor. Bu itibarla din görevliliğinin emeklilik gibi bir durumu olmuyor. Her zaman halkımızın dini ve manevi ihtiyaçlarını karşılamak için çaba gösteriyoruz” dedi.

 

Konuşmasında, din görevlilerinin hayatın her safhasında yer alan bir görev icra ettiklerine vurgu yapan Vali Toraman ise, “Doğumdan ölümü, ölümden nikaha kadar her zaman halkımızın yanında bulunuyorsunuz. Bu sebeple daime değer taşıyan din görevlilerimizin aynı zamanda çok hassas ve dikkatli olması gerekiyor” diye konuştu.

 

Emekli din görevlilerinin duygu ve düşüncelerini anlattığı program, güzel temenniler ile sona erdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Kuddan oldu
İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Kuddan oldu
Şimdi de tehdit iddiası
Şimdi de tehdit iddiası