Çayköy’lüler Narince Üzüm ile kazanacak

Çayköy’lüler Narince Üzüm ile kazanacak

Vali Dr. Ozan Balcı, Pazar ilçesinde yürütülen Çayköy Narince Üzüm Bağı Projesinin devlet-vatandaş işbirliğine çok güzel örnek bir çalışma olduğunu belirterek, “Amacımız, çiftçimizin, üreticimizin zenginleşmesi.” dedi

03 Aralık 2019 - 10:36

Tarım Tokat Bağcılığı Geliştirme Projesi kapsamında Pazar Çayköy’de yürütülen Narince Üzüm Bağı Projesinde yapılan çalışmalar Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında Valilik Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıda değerlendirildi.

Bin 500 dönüm alanda devlet-vatandaş işbirliği ile yapılacak çalışma ile çiftçiye ve üreticiye destek verileceğini kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, “Amacımız Tokat’ımıza, Tokatlı hemşehrilerimize, çiftçimize, üreticimize katkı sağlamak, değer üretenleri değerli kılmak. Asmadan, üzümden çiftçimizin elde ettiği geliri arttırmayı hedefliyoruz. Tarımın, çiftçinin ve üreticinin dostuyuz ve her zaman yanındayız.” dedi.

Tokat tarımında çok güzel çalışmalar yapıldığını belirten Vali Dr. Ozan Balcı, toplantıda proje çalışmaları kapsamında sürdürülen sulama sistemi, fidan planlaması, temini ve dikim zamanı ile ilgili yetkililerden bilgi aldı.

Toplantıya Pazar Kaymakamı Sinan Korkmaz, Pazar İl Genel Meclis Üyeleri, İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Şahin, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Gökçe, Orman İşletme Müdürü Mehmet Sandalcı, DSİ Müdürü Ali Çetinkaya, TKDK İl Müdürü Fevzi Çiçek, Başçiftlik İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Koç ve ilgili kurumların temsilcileri katıldı. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tokat'ta kenevir üretimi sonuç vermedi
Tokat'ta kenevir üretimi sonuç vermedi
BU TİYATROYA KİM SON VERECEK?
BU TİYATROYA KİM SON VERECEK?