"CEMAATLER HALA İŞ BAŞINDA"

"CEMAATLER HALA İŞ BAŞINDA"

TESOB Başkanı Mehmet Bekçi, “Oda seçimlerinde gördük ki cemaatler hala iş başındalar. Fetö’den bahsetmiyorum. Bir tarafı İran’a dayanan, bir tarafı Amerika’ya dayanan cemaatler hala ülkemiz nezdinde tehlike oluşturmaya devam ediyor” dedi

12 Ocak 2018 - 15:00 - Güncelleme: 15 Şubat 2018 - 17:03

TESOB Başkanı Mehmet Bekçi 10 Ocak Gazeteciler günü münasebetiyle basın mensuplarıyla bir araya geldi. Gündeme daire önemli açıklamalarda bulunan Başkan Bekçi, çarpıcı iddialarda bulundu.

TESOB Başkanı Mehmet Bekçi yaptığı açıklamada, “15 Temmuz darbe girişimi gösterdi ki öyle insanlar öyle yerlere dinamit gibi yerleştirilmiş ki iç ve dış güçlerin etkileriyle ülkemizi bölmek için harekete geçtiler. Zamanın da okyanus ötesi diye bağıran siyasilerimizin yanında, tehlikeyi küçümseyip bu tehlikeden bir şey olmaz anlayışı içerisinde sessiz kalmayı tercih edenler maalesef ülkemizin gelmiş olduğu bu durumun ancak yeni yeni farkına vardılar. Bizler sivil toplum örgütleriyiz devletimize vatanımıza bağlı insanlarız. Sabahtan akşama kadar hela lokma için koşturan esnaf kardeşlerimizin temsilcisiyiz. Fetö yapılanmasından cemaatlerden ülkemizi kurtardık derken yine iç ve dış güçlerin destekleriyle yine bazı olaylarla karşı karşıyayız. Devletimizin ve idarecilerimizin bu konu üzerinde hassasiyetle durduğuna şahidiz. Özelikle Cumhurbaşkanımız ciddi anlamada önem vermektedir. biz de Tokat’ta yaşayan bireyler olarak bir birimizi bilen insanlarız. Toplumumuzun içerisinde de fetö yapılanmasıyla alakalı olarak bir takım insanların isimleri geçti. Bizler esnaf arkadaşların dükkanlarına gidilirken, evlerine gidilirken en azından suçlu suçsuz ayrımı yapılmadan insanların lekelenmemesi için bazı kurumlara ziyaretlerimiz oldu. bununla ilgili seyir tepe de bir toplantı gerçekleştirdik bir milletvekilimizin öncülüğünde. Geçmiş dönem Başsavcımız Erdoğan Bayraktar’a ziyaret gerçekleştirdik. Suçluların tepesine binilsin ama suçu olmayanlar ayırt edilsin diye heyet kurup gittik. Biz orada beklerken Başsavcımız heyetin listesini istedi. Başsavcımız soruşturma geçiren biriyle görüşmeyi sıkıntı yaratacağını düşündüğü için istemedi herhalde. Gerçi o arkadaşta ne seyir tepede ki, ne barodaki toplantıya iştirak etti nede adliyeye geldi. Bu o arkadaş için olan şüpheleri biraz daha derinleştirdi” dedi.

“CEMAATLAR HALA TEHLİKE OLUŞTURUYOR”

Sadece Fetö değil son dönemde İrancı olarak nitelendirilen cemaatinde tehlikeli olabileceğini belirten Bekçi, “Biz STK’lar toplumun gözü kulağıyız, oda seçimlerinde gördük ki cemaatler hala iş başındalar. Fetö’den bahsetmiyorum. Bir tarafı İran’a dayanan, bir tarafı Amerika’ya dayanan cemaatler hala ülkemiz nezdinde tehlike oluşturmaya devam ediyor. Herkesin bildiği gibi son dönemlerde bir İrancı gurup almış gidiyor. Elbette ki devletimizin büyükleri bunlarla ilgili önlemeler alacak. Ama biz bir tehlikeye dikkat çekme adına kamuoyuna olan sorumluluğumuz gereği bunu sizlere ifade etmek mecburiyetindeyim. Tabi böyle devam ederken de cemaatler STK’ların içerisine kadar sızmaktalar. Arkadaşlar STK’ların finans kaynaklarını kimler sağlıyor. Ya bankalar ya da esnaf kefalet kooperatiflerinden, devletimizden rica ediyorum son alınan krediler içerisinde fetöcü var mı yok mu? Esnaf Kefalet Kredi kooperatiflerini incelesinler. Benim kooperatifimi de araştırsınlar diğerini de bizim kooperatiflerimizde kesinlikle vatan hainlerine geçit yok. Bazı kooperatifler kendi egoları için Tokatlı esnafa kredi vermiyor, bizim esnafımız vatan hainimi? Yeni esnaf olmuş birine kredi verilir kanunu hiçbir engel yok ama dediğim gibi burada esnafın işini kolaylaştırması gerekenler egosunu gösteriyor. Bu tarz kooperatifçilik bize ters” ifadelerini kullandı.

“İŞ YERLERİNİ DEVREDENLER GERİ ALDI”

TESOB Başkanı Mehmet Bekçi, Aksiad üyeliğinden dolayı iş yerlerini devredenlerin tekrar geri aldıklarını söyleyerek “15 Temmuz sonrası o hengamede bazıları iş yerlerini ortaklarına devir ettiler. Taşhan’da bulunan dükkanlarını terk ettiler. Ama ortalık yumuşayınca hisse devredenler tekrar iş yerlerine geri geldiler. Bunlar Ak partili Ak Partiyi kendilerine zırh görüyorlar. Aynı insanlar AK Partiti dizayn etmeye çalışıyorlar. Söylediğim arkadaşlar aynı zaman da Tokat siyasetine de yön vermeye kalkıyorlar. Devletimiz biliyor ama yılanın başı küçükken ezilmesi lazım. Bunlar STK’lara sızarsa neleri yapacakları artık belli değil. Bunun önlemi alınmalıdır. herkes suç işler risk alırsın suçlu olursun, Tokat için risk alırsın, Esnaf için risk alırsın ama vatanın temeline dinamit koymaya çalışan insanlar için yada okyanus ötesi için risk alamazsın. Bu vatana ihanetten başka bir şey değildir. 2016 yılından beri bekleyen soruşturma var Kooperatif Başkanının ama Erdoğan Bayraktar Başsavcı gittikten sonra o zaman hareketliydi ama o gittikten sonra işler yavaşladı. Biraz siyasetin parmağı var kamuoyuna kalmış. Benim bir davam olduğunda hiç beklenmeden davam görülüyor. Aksiad üyeliğiyle suçlanan bir insanın 2016 yılından beri açılan soruşturma dosyasında hale bir mesafe yol kat edilmedi. Bunları kim koruyor? Bunlar ellerini kollarını sallayarak finans imkanlarını istedikleri şekilde istediklerine kullanamazlar mı? Biz bunları bile bile sessiz kalmadık kalmayacağız. Hiçbir zaman devletimizin işine yargının işine karışmadık” diye konuştu.

“ODA SEÇİMLERİNE MÜDAHİL OLUYORLAR”

Oda seçimlerine müdahil olunduğunu ifade eden Bekçi “STK’lar, odalar kooperatifler, vakıflar, dernekler bu tarz her şeyin içerisinde fetö’ye ait gurup mu olacak. vatan sevdalısı ülke sevdalısı olan insanların bu birimlerde görev alma hakkı yok mu? Dediğim gibi İrancı gurup türedi isterlerse bunların isimlerini teker teker veririm. Başta belediye de imar işlerinde çalışan bir zat var. Sen devletin ekmeğini yiyeceksin, maaş alacaksın geleceksin sivil toplum örgütlerine müdahil olmaya çalışacaksın. Bu konuda Belediye Başkanını da bilgilendirdim” dedi.

“ÜLKÜCÜLÜĞÜMÜ ASLA İNKAR ETMEDİM”

Kendisinin MHP’li ve ülkücü olduğunun altını çizen Başkan Bekçi,  “ Ben MHP’li ve ülkücü olduğumu hiçbir zaman inkar etmedim. Zamana göre kendini ayarlayan bir yapım yok.  Bin tane birlik başkanlığını ülkücülüğüme tercih etmem. Bu kadar radikalim.  Makamlar gelip geçici.  Bazılarının zoruna gidiyorsa benim siyasi görüşüm, duruşum kendileri gibi çark eden dönen rüzgara göre meyil eden arkadaşlarımız arasında tercih sebebi olmayabilirim. Ama bir ülkücünün de bir makamda en az Ak Partili kadar oturma hakkı var. Bende mücadelemi bu noktada yapmaya devam edeceğim.  Ben bu makamda oturmak için diğer siyasi partilere sempati ile bakacak kadar karaktersiz şerefsiz değilim. Bu arkadaşımız bir baktın İYİ partili oldu, bir baktım Demokrat Partili oldu, bir baktım Ak Partiyi savunan methiyeler düzen oldu. Ak Partiden zarar gördü bir başka partili oldu. Böyle alavereli insanların geçmişini Tokat’ta yaşayan insanlar biliyor” ifadelerini kullandı.

“MESELE VATAN MESELESİ”

Meselenin Ahmet, Mehmet, Ali meselesi olmadığını meselenin vatan meselesi olduğunu belirten TESOB başkanı Mehmet Bekçi, “ Burada toplantıyı ülke meselesi ile alakalı yapıyoruz. Ama toplumu yanlış bilgilendirmeye çalışıp hedefleri olan insanları hedeflerine ulaşırken de bazı argümanları bazı olayları dikte etmek suretiyle FETÖ davalarını zayıflatmaya hakkı yoktur. Kimse devletimiz üzerinde oyun oynamasın. Devletimizden, cumhurbaşkanımızdan, başbakanımızdan devlet erkanlarından bu işe bulaşmamış olan insanların bu işe sahip çıkmasını kıyısından köşesinden bu işe bulaşanlarında biran önce kurtulmalarını bu gibi zihniyete mensup insanlara da müsaade etmemelerini rica ediyorum. Bu bensem de.  Devlette Mehmetler de bitmez, Alilerde bitmez, Ahmetler de bitmez. Bizim Suriye gibi sığınacağımız bir Türkiye yok. Allah muhafaza bu olaylar gerçekleşseydi bizim gidecek bir yerimiz yoktu” diyerek sözlerine devam etti.

Tokat’ta 330’tan fazla AKSİAD üyesi olduğunu içlerinde mazlum, ya da belirli bir amaç uğruna kaydolmuş insanların yanı sıra bazı istekli gruplarda olduğunu vurgulayan Başkan Bekçi, “ Ben malum şahsa soruyorum. Senin AKSİAD’la ne işin var? Sen bu yapılanma ile alakalı kimlerle görüştün? Kimlerle pazarlık ettin? Pazarlık ettiği kişilerin ikisi Çamlıbel’de yatıyor. Bu kadar da değil.  Devletimiz bu kadar da sahipsiz olmamalı. Suçu Mehmet Bekçi ‘de işlediyse cezasını çekecek.  Ali’de işlediyse cezasını çekecek. Ben kimseyi suçlamıyorum. Yarası olan gocunsun’” şeklinde konuştu.

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x