ÇEVRE YOLU İLK ETABI MAYISTA

ÇEVRE YOLU İLK ETABI MAYISTA

Çevre yolunun çeşitli kesimlerinde heyelan ıslahı ve köprü yapım işinin ilk etabının bu yıl mayıs ayında, ikinci etabının kasım ayında bitirilmesinin hedefleniyor. Sivas-Tokat arası Çamlıbel mevkiinde 9 kilometrelik yolda düzeltme ve iyileştirme çalışması yapılacak

19 Şubat 2020 - 08:58


Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı ve Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu Çevre Yolu Şantiyesinde gerçekleştirilen toplantıda, Karayolları 7. Bölge Müdürü Murat Gönenli'den Karayollarının 2020 yılında Tokat'ta devam eden yatırımları kapsamında OSB-Çevre Yolu bağlantısı, Tokat Niksar, Turhal Amasya, Turhal Zile Alaca, Tokat Sivas yolları, Tokat Çevre yolu heyelan ıslahı ve köprü yapım çalışmaları ile ilgili bilgiler aldılar.
Daha sonra Vali Dr. Ozan Balcı ve Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Karayolları 7. Bölge Müdürü Murat Gönenli ile bir birlikte Tokat Organize Sanayi Bölgesi-Tokat Çevre Yolu bağlantı noktaları ile ilgili yapılacak çalışmaları yerinde incelediler. Vali Dr. Ozan Balcı, Organize Sanayi Bölgesi – Çevreyolu  bağlantı yolları ve yol kavşağı çalışmalarının mayıs ayı sonuna kadar tamamlanmasının hedeflendiğini kaydetti. Vali Dr. Ozan Balcı, üreticinin ve sanayicinin dostu olarak karayolları çalışmalarının destekçisi olduğunu belirtip, yapılacak yolların ve kavşakların Tokat'ımıza ve OSB'ye hayırlı uğurlu olması dileklerinde bulundu.
Ardından Çevre yolu heyelan ıslahı ve köprü yapım çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Dr. Ozan Balcı, yürütülen çalışmalarla ilgili Karayolları Bölge Müdürü ve karayolları ekiplerinden bilgiler aldı. Balcı, çevre yolunun çeşitli kesimlerinde heyelan ıslahı ve köprü yapım işinin ilk etabının bu yıl mayıs ayında ve ikinci etabının da kasım ayında bitirilmesinin hedeflendiğini söyledi.
Vali Balcı, Sivas-Tokat arası Çamlıbel mevkiinde 9 km.lik yolda düzeltme ve iyileştirme çalışmalarının yapılacağını belirterek, Niksar-Tokat yolunda 31 km.lik ve Niksar Dönekse yolunda ise 2 km.lik çalışma yapılacağını kaydetti. Amasya-Turhal yolundaki kavşakların yapılacağını ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, Turhal Zile Alaca yolu çalışmalarının devam edeceğini kaydetti.

REŞADİYE-AYBASTI YOLUNA BAKIMEVİ YAPILACAK
Reşadiye-Aybastı yolunda kar yağışı ve tipi nedeniyle yaşanan yol kapanmalarına karşı burada yapılan Bakımevinde sona gelindiğini kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, bakımevinde konuşlanacak Karayolları ekiplerinin, sürücülerin mağduriyet yaşamaması için yolu sürekli kontrol altında tutacaklarını söyledi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x