Çevreci Gençlere Ödül

Çevreci Gençlere Ödül

Sıfır atık projesi kapsamında Zile’de yapılan kampanyada çevreci gençlere ödül yağdı.

17 Haziran 2019 - 10:38

Tokat’ın Zile ilçesinde çevre etkinlikleri kapsamında yapılan törende bilgisayar, yazıcılar, ses sistemi, akülü engelli aracı ve çok sayıda şapka, atkı ve hediyeler dağıtıldı. Ayrıca tüm katılımcılara 1000 adet çam fidanı verildi.

Törende konuşma yapan Zile Kaymakamı Kübilay Ant, “Göreve başladığımdan günden bugüne Zile Belediyesi çevre çalışmaları ile dikkat çekmiştir. Bugün ilçemizde atık pet şişeleri, cam şişe kutuları görüyoruz. Bunlar her ilçede her yerde olabilen işler değil. Sıfır atık projesi kapsamında bütün kurumlarımızda sıfır atık kutuları yerleştirdik. Aslında amacımız tüm sitelerin evlerin, konutların sıfır atık projesi kapsamında çöplerin ayrıştırıla bildiği sisteme getirilmesidir.” dedi. 

Bölgenin çevreye duyarlı belediye olarak ön plana çıktığına dikkat çeken Zile Belediye Başkanı Şükrü Sargın, “Çevreye duyarlı bir belediyemiz var. Belediyemizin katı atık birliğinin olması, atık su arıtma tesisin olması ve özellikle çevreyle ilgili konularda çalışan arkadaşlarımızın da becerili olmasından dolayı Zile Belediyesi öncü bir konumdadır. Çevreye duyarlı olmamız ve gençlerimize çocuklarımıza öğretmemiz lazım. Bu konuda emeği geçen tüm kurumlarımıza teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuşurken Zile Belediyesi Çevre Mühendisi Ayşegül Polattimur ise, bu tür kampanyaların farkındalık oluşturacağını belirterek, “Bugün burada sıfır atık kapsamında okullar arası yapmış olduğumuz elektronik atık ödül törenimizi gerçekleştirdik. Bu kapsamda 6 ton elektronik atık, 800 kg atık pil ilçemizde toplandı. Dereceye giren okullarımıza bilgisayar, yazıcı, ses sistemi, masa tenisi ödüllerimiz oldu.” diye konuştu. 

İlçe protokolün de katılım sağladığı program okullara hediyelerinin ve teşekkür belgelerinin verilmesiyle son buldu

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
‘Makamda hakaret’ iddiası
‘Makamda hakaret’ iddiası
Ülke genelinde 550 ilçe ve beldeye müjde!
Ülke genelinde 550 ilçe ve beldeye müjde!