google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
ÇEVRECİ MAMAMATİKLER DEVREDE

ÇEVRECİ MAMAMATİKLER DEVREDE

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, sokak hayvanlarının mama ve su ihtiyaçlarını giderebilmesi için hayata geçirilen çevreci ve sıfır atık dostu mamamatiklerin tanıtımını yaptı.

02 Mart 2021 - 00:53 - Güncelleme: 02 Mart 2021 - 14:55

Tokat Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışma kapsamında; sokakta yaşamını sürdüren kedi ve köpeklerin rahat bir şekilde mama ve su ihtiyaçlarını giderebilmeleri için şehrin farklı noktalarına “Mamamatik” cihazları yerleştirildi.

 

Tokat’ta İçilen boş ambalajların, giriş haznesine yerleştirilmesi ile mama haznesine bir miktar mamanın dökülmesi şeklinde işleyen Mamamatik, hem geri dönüşüme, hem sıfır atığa hem de hayvan sevgisi bilincine dikkat çekiliyor. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu:” Hayvan dostu Tokat’ımızda, yeni bir çalışmayı gerçekleştirmenin sevincini yaşıyoruz. Şehrimize kazandırmak için aldığımız Mamamatiklerimizi bizzat tanıtmak istedim. Mamamatiklerin ilkini, Belediyemize ait Hıdırlık Sosyal Tesisleri önüne yerleştiriyoruz. Gerek köpeklerimizin, gerekse kedilerimizin ihtiyacı olan mamaları buradan giderebilecekler” diye konuştu.

 

MAMAMATİKLER HEM HAYVAN HEM DE ÇEVRE DOSTU

Başkan Eroğlu sözlerine şöyle devam etti: “Burada iki şeyi önemsemiş olduk; hem sıfır atık hem de geri dönüşüm noktasında pet şişelerin tekrar kullanımını amaçladık. Bu geri dönüşüm sayesinde; kedilerimizin, köpeklerimizin mama ihtiyaçlarını gidermiş oluyoruz. Yapılması gereken şey çok basit, bir içecek içtiğimizde boş şişesini; mamamatiğimize atıyoruz ve yem haznesine mama dökülmesini sağlıyoruz. Ayrı zamanda da, su haznesinden su takviyesi de yapabiliyoruz. Sonuçta, sokaktaki kedilerimiz, köpeklerimiz buradan istifade etmiş oluyor.”

 

“TÜM HAYVANLAR ALLAH’IN BİZE EMANETİ”

“Köpekler, kediler ve tüm hayvanlar; Allah’ın bize emaneti. Onlar, bizim dostlarımız. Bu noktada bize düşen görev de her zaman onlara sahip çıkmak ve onlara her türlü imkânı sağlamaktır. Biz Tokat Belediyesi olarak kurumsal bir şekilde bunu çok önemsiyoruz. Her zaman, sokaktaki canlarımızın dostuyuz ve yanlarındayız. Gerek barınak içinde, gerek barınak dışında veya siz değerli vatandaşlarımızdan gelen talepler doğrultusunda; her türlü tedavilerini, bakımlarını, iaşelerini ve beslenmelerini de ayrıca önemsiyoruz.”

 

HAYVANLARI KORUMA BİRLİĞİ KURULDU

Yine bilindiği üzere, ‘Hayvanları Koruma Birliği’ isminde yeni bir birlik kurduk. Bu birlik Tokat’ımızın tamamını kapsayacak; İlçesiyle, Beldesiyle ve köyüyle bir birlik içerisinde hayvanlarımızın bakım ve sorumluluğunu gerçekleştirecek. Birlik kapsamında, Tokat’ın 3 ayrı merkezinde oluşturacağımız noktalarla, hayvanlarımız artık daha güzel şartlarda ve imkanlarda bakımlarda yaşamlarını sürdürecek. Daha güzel bir çevrede, daha güzel bir doğada hep birlikte; bitkisiyle, ağacıyla ve hayvanlarıyla güzel bir yaşam diliyorum.”

Haber: Dursun Ekrem Er

2021/03/2021-03-02-00-56-27.jpg
2021/03/2021-03-02-00-56-31.jpg
2021/03/2021-03-02-00-56-36.jpg
2021/03/2021-03-02-00-56-40.jpg

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • adımı boşver yazıma bak
    1 ay önce
    sulusarayda ki köpeklere de lütfen bir alaka gösterin. Hiçbir köpek yok ki uyuz olmasın, kaşına kaşına ölüyorlar kimse de ilgiilenmiyor
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TOKAT SAĞLIK KURULUŞLARINDA
TOKAT SAĞLIK KURULUŞLARINDA "YEMEK" GARABETİ
OZAN DİREN, MEYED’İN BAŞINA GEÇTİ
OZAN DİREN, MEYED’İN BAŞINA GEÇTİ