Çevreli’de Başpehlivan Rıza Yıldırım oldu

Çevreli'de Başpehlivan Rıza Yıldırım oldu

Tokat, Almus ilçesine bağlı Çevreli beldesinde, Geleneksel Hüseyin Akbaş Karakucak güreşlerinin 21'ncisi Çatak yaylasında yapıldı. Başpehlivanlık unvanını İlyas Yıldırım’ı yenen Rıza Yıldırım aldı.

17 Ağustos 2019 - 11:45 - Güncelleme: 17 Ağustos 2019 - 11:46

21’nci Geleneksel Hüseyin Akbaş Karakucak güreşleri 14 Ağustos 2019 Çarşamba günü muhteşem bir organizasyonla Almus, Çevreli Kasabası Çatak yaylasında yapıldı. Hüseyin Akbaş Karakucak güreşlerinin başpehlivanı İlyas Yıldırım’ı yenen Rıza Yıldırım oldu. Programın açılış konuşmasını yapan Çevreli Belediye Başkanı Sadi Ertan Soysal “gururumuz güreşte sayısız dünya ve olimpiyat şampiyonlukları olan, çayırların başpehlivanı Hüseyin Akbaş adına düzenlediğimiz organizasyona ev sahipliği yapmaktan büyük onur duyuyoruz. Bundan sonrada Çevreli kasabasının yeni dünya şampiyonları çıkaracağını inanıyoruz” dedi.

Başkan Sadi Ertan Soysal organizasyona destek veren, katılan, Ata sporumuzun gelişmesine destek veren herkese teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.

Tokat Milletvekili Yücel Bulut ise yaptığı konuşmada, “Hepinizi en kalbi duygularımla selamlıyorum. Bu vesile ile bugün gönlünü alıp buraya gelen bütün değerli hemşerilerimizin kurban bayramlarını kutluyorum. Nice böyle etkinlikler de buluşmak dileğiyle” dedi. Almus denildiğinde, Çevreli denildiğinde çelik gibi bileğin çelik gibi yüreğin akla geldiğini ifade eden Tokat Milletvekili Yücel Bulut, Bu özelliklerin yanında çelik gibi bir iman ve karakter vardır. Burayı vatan yaptığımız bütün değerlerimizi, değer yargılarımızı çelik gibi karakterin üzerine inşa ettik. Tek millet olduk, tek sancak altında birlikte yaşıyoruz. Bu güzeller güzelli diyarı bütün değerlere ile hep birlikte sahip çıkmak zorundayız” şeklinde konuştu.

 

21’nci Geleneksel Hüseyin Akbaş Karakucak güreşlerinin ağası, Akçanlar İnşaat sahibi Ahmet Akçan oldu. Akçan yaptığı konuşmada, “Tokat’ta yeni pehlivanların yetişmesini istiyoruz. Bu topraklardan çıkacak her bir kahramana küçük bir katkımızın olması bizleri mutlu eder. Memleketimin güzel insanlarına, güzel etkinliklerine sosyal sorumluluk projelerimizin bir gereği olarak destek vermekteyiz. Bu güzellikleri gördüğümüzde de ne kadar doğru bir yolda olduğumuzu anlıyoruz”  ifadelerini kullandı.

 

Hüseyin Akbaş Karakucak Güreşleri etkinliğine, eski devlet Bakanı Metin Gürdere, Tokat Milletvekili Yücel Bulut, Almus Belediye Başkanı Bekir Özer, Ataköy Belediye Başkanı Servet Durmuş, Çat Belediye Başkanı Mustafa Coşar, Kınık Belediye Başkanı Güven Arslan, MHP Merkez İlçe Başkanı Mustafa İpek, işadamı Ahmet Akçan, iş adamı Ömer Hanoğlu, Ankara Tokat dernekler federasyonu Başkanı Kamil Dündaroğlu, gazeteci Bayram Güvercini, Çevreli Ankara Dernek Başkanı Adem Karaca, Çevreli İstanbul dernek başkanı Hüseyin Öztoprak, Yıldız Beldesi Belediye Başkanı Mustafa Öztürk, Bakımlı Köyü Dernek Başkanı İlhan Arslantaş gibi birçok ismin yanında çok sayıda güreş sever katıldı.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İktidarın İş Bankası hamlesine CHP'li Durmaz'dan yanıt
İktidarın İş Bankası hamlesine CHP'li Durmaz'dan yanıt
İYİ PARTİ İLÇE BAŞKANINI SEÇTİ
İYİ PARTİ İLÇE BAŞKANINI SEÇTİ