CHP’li Durmaz: Umudumuz gençliktedir!

CHP'li Durmaz: Umudumuz gençliktedir!

CHP Tokat Milletvekili- TBMM İdare Amiri Kadim Durmaz 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının 101 yılı nedeniyle basın açıklaması yaptı.

19 Mayıs 2020 - 18:17


Kadim Durmaz mesajında şu ifadelere yer verdi: “Bugün 19 Mayıs; Bugün Atatürk'ün doğum günüm dediği 19 Mayıs'ın 101. yılı,
Bugün; Milli Mücadele tarihi zaferlerle dolu bir milletin doğum günüdür…
19 Mayıs 1919'da Samsun'dan doğan güneş bir bağımsızlık simgesi olarak ülkenin her karış toprağına yayılmıştır.  19 Mayıs hürriyetimizin, çağdaş ve laik Cumhuriyetin temel taşlarının atıldığı şanlı bir gündür. 101 Yıl önce Samsun'da yakılan bağımsızlık meşalesi yolumuzu aydınlatmaya devam ediyor! Atatürk'ün vatan kadar kıymet verdiği, Türk Gençliği; Bizler bu vatanın evlatları olarak bağımsızlık mücadelesinden, cumhuriyet değerlerinden hiç vazgeçmeden günümüzü ve geleceğimizi korumaya, aydınlık yarınları yaratmaya ant içtik! 
Biliyoruz ki yurdumuzu karanlık emellerine çekmek için uğraşanlar hep olacaktır! Biz elimize aldığımız özgürlük meşalesini sizlere devrettik, sizler de sizden sonrakilere elden ele bu umudu , bu inancı büyüteceksiniz…
Bu ülkenin umudu sizlersiniz sizlerin varlığı ve inancı ile inanıyoruz ki; her şey çok güzel olacak!”
Kadim Durmaz 19 Mayıs 1919'da Atatürk ile birlikte Bandırma Vapuru ile Samsun'a çıkan Tokatlı Piyade Yüzbaşı Mustafa Sabri Süsoy'u anmayı da unutmadı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Su kanalındaki cesedin kimliği belirlendi
Su kanalındaki cesedin kimliği belirlendi
Tokat’ta vaka sayısı yüzde 50 düştü
Tokat’ta vaka sayısı yüzde 50 düştü