CHP: OHAL’e artık yeter!

CHP: OHAL'e artık yeter!

18 aydır süren OHAL'in kaldırılması gerektiğini savunan CHP, 81 İlde ortak basın açıklaması yaparak “OHAL'e artık yeter” dedi

13 Ocak 2018 - 12:05

CHP OHAL'e karşı 81 ilde ortak basın açıklaması düzenledi. CHP Tokat İl Başkanlığı örgütü de dün Cumhuriyet Meydanı'nda konuyla ilgili açıklama yaptı.
İl Başkan Vekili Ali Menekşe, 20 Temmuz 2016 tarihinnde ilan edilen ve 18 aydır süren OHAL ile ilgili  “OHAL, milli iradeye, demokrasiye, insan haklarına ve özgürlüklere yönelik bir karşı darbe halini almıştır. Darbe ve darbecilerle mücadele bahanesi ile başlayan OHAL, gelinen süreçte iktidar partisinin karşısında duran tüm muhalif kesimlere yönelik bir sindirme operasyonuna dönüşmüştür” dedi.
CHP Başkan Vekili Ali Menekşe açıklamasını şöyle sürdürdü: “İktidara gelirken OHAL'i kaldırma vaadiyle yola çıkanlar, bugün OHAL'den beslenen ve bir dikta rejimini KHK'lar eliyle kuran bir yapı haline gelmiştir. Demokrasiden hızla uzaklaşılırken, OHAL altında gidilen referandum da mühürsüz seçim olarak tarihe geçmiş, milli iradenin gaspı alenileşmiştir.”

15 OCAK'TA OHAL FORUMU DÜZENLENECEK
CHP'li Menekşe, “Toplumun tüm kesimlerini doğrudan etkileyen, iş dünyasından sivil topluma, emekçilerden yargıya, medyadan eğitime kadar, herkese dokunan OHAL'in bir kez daha uzatılması gündemde iken, CHP olarak bir çağrı yapıyoruz. 15 Ocak 2018 günü Ankara'da düzenlenecek OHAL Forumu ile sivil darbenin ülkemizde açtığı derin yarayı bir kez daha haykıracak ve tek adam rejimine karşı duran, demokrasiden yana tüm kesimlerin kendilerini ifade edeceği bir buluşmayı sağlayacağız. Bu olağanüstülüğü normalleştirmeye çalışanlara karşı CHP, Demokratik Kitle Örgütleri ve Sendikalar olarak bir kez daha ifade ediyoruz; OHAL'e artık yeter, OHAL kaldırılsın, demokrasi istiyoruz!” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x