CİĞERLERİNİ YAKMAK BOYNUMUZUN BORCU!

CİĞERLERİNİ YAKMAK BOYNUMUZUN BORCU!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Muğla’nın Marmaris ilçesinde yaptığı konuşmada "Ormanlarımızı yakanları bulup ciğerlerini yakmak boynumuzun borcudur" dedi. Erdoğan’ın konuşmasından önemli satır başlarını AK Parti Tokat Milletvekilleri anbean sosyal medya hesaplarından paylaştı. Yangınla mücadeleye Tokat, itfaiye aracı ve ekip göndererek destek verdi

02 Ağustos 2021 - 21:15

Muğla’nın Marmaris ilçesinde yaptığı konuşmada "Milletimiz müsterih olsun. Devletimiz tüm kurumları ve imkânlarıyla yangınların söndürülmesi, vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin giderilmesi, hasarların tazmini, zarar gören yerlerin yeniden ihyası için çalışmaktadır" diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yanan alanların ilk yağmurlarla birlikte yeniden ağaçlandırılacağını duyurdu. AK Parti Tokat Milletvekilleri Özlem Zengin, Yusuf Beyazıt ve Mustafa Arslan da Erdoğan’ın konuşmasından önemli satır başlarını anbean sosyal medya hesaplarından paylaştı.

 

35 İLDE 125 ORMAN YANGINI

Ülkemizin ciğerleri yanıyor! Kaybettiğimiz canlar, alevlerin ortasında kalan canlılar, yok olan ormanlar… Alev savaşçıları ise var gücüyle mücadelesini sürdürüyor. Yangından etkilenen bölgeler AFAD tarafından Genel Hayata etkili afet bölgesi ilan edildi. Bu bölgeler; Antalya, Mersin, Osmaniye, Muğla, Adana illeri olarak duyuruldu. Orman Genel Müdürlüğü “Son 5 günde 35 İlde 130 adet orman yangınının ormanın kahramanları tarafından kontrol altına alındığını açıkladı. Devam eden 8 adet orman yangınına ise müdahale sürüyor.

 

ALEVLERLE MÜCADELE SÜRÜYOR

Antalya, Muğla, Tunceli, Adana, Osmaniye, Mersin, Uşak, İzmir, Kayseri, Kahraman Maraş, Edirne, Kütahya, Balıkesir, Kilis, Kocaeli, Kastamonu, Sakarya, İstanbul, Hatay, Bursa.. Türkiye 28 Temmuz tarihinde ülkenin dört bir yanında başlayan orman yangınlarıyla alevlere teslim oldu. Ülkenin ciğerlerini yakan alevler,  her an gelen görüntülerle yürekleri de yakmaya devam ediyor. Can ve mal kayıpları ile ülkeyi adeta yasa boğan yangınlarla mücadele için ise adeta kenetlendi.

 

5 GÜNDE 111 YANGIN KONTROL ALTINA ALINDI

Tarım ve Orman Bakarlığı son 5 günde 111 yangının kontrol altına alındığını, 3 ilde ise 6 yangının sürdüğünü bildirdi. 28 Temmuz-1 Ağustos tarihleri arasındaki orman yangınlarının detay durumunu paylaşan bakanlık, Antalya: Manavgat, Gündoğmuş’ta çıkan 14 yangından 2’sinin devam ettiğini, Muğla: Marmaris, Köyceğiz ve Milas ilçelerinde çıkan 8 yangından 3’ünün devam ettiğini, Tunceli Hozat’ta 1 yangının sürdüğünü bildirdi.

 

TOKAT İTFAİYE VE EKİP DESTEĞİ VERMİŞTİ

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pekdemirli, 13 uçak, 9 İHA, , 45 Helikopter, 1 insansız helikopter, 708 arazöz ve su tankeri, 120 iş makinesi ile yaklaşık 4 bin 800 personelin yangınlara müdahale ettiğini duyurdu. Ülkenin birçok farklı yerinden yangınla mücadele seferberliği başlatılırken Tokat bu mücadeleye kayıtsız kalmadı. Tokat Belediyesi tarafından Antalya’nın Manavgat ilçesinde çıkan yangına müdahaleye destek amacıyla 1 itfaiye aracı ile 4 itfaiye erimiz de dualar eşliğinde bölgeye gönderilmişti. İtfaiye erlerini uğurlamaya Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu da gelirken dualarla uğurlanan ve bölgeye ulaşan ekiplerin mücadelesi sürüyor.

 

BAKAN PEKDEMİRLİ TEŞEKKÜR ETTİ

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pekdemirli, “Bu süreçte tüm zor şartlara rağmen var gücüyle çalışan orman kahramanlarımıza, onları destekleyen tüm kamu kurumlarımıza, belediyelerimize, özel sektörümüze ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz” paylaşımıyla mücadeleye destek veren tüm kamu kurumlarına, belediyelere, özel sektöre teşekkür etti.

HABER: Mihriban KOÇAKER

2021/08/2021-08-02-21-21-28.jpg
2021/08/2021-08-02-21-21-38.jpg
2021/08/2021-08-02-21-21-49.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tokat'ta 4.3 büyüklüğünde deprem
Tokat'ta 4.3 büyüklüğünde deprem
CK Enerji Çamlıbel Elektrik’in yeni Genel Müdürü Fahrettin Tunç oldu
CK Enerji Çamlıbel Elektrik’in yeni Genel Müdürü Fahrettin...