Çocuk istismarına ‘acil’ uyarısı

Çocuk istismarına ‘acil’ uyarısı

Türk Eğitim-Sen Tokat Şube Başkanı Hakan Akkaya, acilen çocuk istismarına, cinayetlerine çok ağır cezalar getirecek yasal düzenlemeler yapılması gerektiğini söyledi

23 Nisan 2019 - 12:15

Türk Eğitim-Sen Tokat Şube Başkanı Hakan Akkaya, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle mesaj yayınladı. Akkaya, açıklamasında acilen çocuk istismarına, cinayetlerine çok ağır cezalar getirecek yasal düzenlemeler yapılması gerektiğine dikkat çekti.

Akkaya şu ifadelere yer verdi: “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı da Büyük Önder’in çocuklarımıza çok özel bir armağanıdır. Her 23 Nisan’da çocuklarımız için daha güzel bir gelecek istiyoruz ama bu maalesef temenniden öteye geçememektedir. Atatürk,  “Çocuklar her türlü ihmal ve istismardan korunmalı, Onlar her koşulda yetişkinlerden daha özel ele alınmalıdır” dese de, ne yazık ki bugün terör örgütlerinin maşası yapılan, açlık sınırının altında yaşayan, okula gönderilmeyen, tarlada, sanayide çalıştırılan, istismara maruz kalan, şiddete uğrayan, kaçırılan, öldürülen kısacası çocukluklarını yaşayamadan büyüyen çocuklar bu ülkenin bir gerçeğidir. Minik bedenlerin, hastalıklı ruhların vicdansız ellerinde yitip gitmesi insanlığımıza leke sürmektedir. Bu noktada, gelin hiç zaman kaybetmeden çocuk istismarına, cinayetlerine çok ağır cezalar getirelim, yasal düzenlemeler yapalım. Suriye ve Irak’tan ülkemize sığınan çocukların yaşadığı dram can acıtıcıdır. 23 Nisan; çocuklarımızın özgürce koşup, oynayabildiği, sesleri ile sokaklarımızı şenlendirdiği bir bayram olmalıdır. Bu nedenle çocuklarımızın kendilerini güvende hissetmelerini sağlamak, tüm çocuklara eşit şekilde eğitim hakkı tanımak, çocukların beslenme, barınma, giyinme v.b. temel ihtiyaçlarını karşılayabilmek çok önemlidir. MEB’in, 23 Nisan’da Öğrenci Andı’nın yeniden okullarda okutulmasının müjdesini vermesini bekliyoruz.”

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x