ÇOGEP ile tarihi ve turistik gezi

ÇOGEP ile tarihi ve turistik gezi

Tokat İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünün “Çocuklar, Gençler! On Beşliler Atalarının İzindeler” projesi kapsamında 18-20 Haziran tarihlerinde İstanbul, Çanakkale ve Bursa gezisi yapan öğrenciler şehre döndü

26 Haziran 2019 - 10:18

Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında, Tokat İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan “Çocuklar, Gençler! On Beşliler Atalarının İzindeler” projesi kapsamında 18-20 Haziran tarihlerinde 2 gece konaklamalı İstanbul-Çanakkale-Bursa gezisi düzenlendi.

 

Birinci gün İstanbul’da Hz. Eyüp Sultan Camii ile Türbesi, Sultan Ahmet Camii, Topkapı Sarayı, Ayasofya Müzesi, Bayrampaşa Akvaryum gezilerek Boğaz turu yapan öğrenciler, gezinin ikinci günü Çanakkale’de Kilitbahir Kalesi, Tabyalar, Seyit Onbaşı, Sargı Yeri, Morto Koyu, Similasyon, Abide, Yahya Çavuş, Kanlısırt Kitabeleri, 57. Alay, Conkbayırı’nı gezdi. Üçüncü gün ise Bursa ilinde Osmangazi Türbesi, Ulu Camii, Yeşil Türbe, Emir Sultan, Cumalıkızık Köyü gezildi.

Gezi programına proje kapsamında toplam 83 kişi katıldı.

 

Proje ile ilgili yapılan açıklamada; “Yapılan gezi ile Tokat’ta yaşayan çocuklarımız ve gençlerimize, Atalarımızın bu toprakları hangi mücadeleler neticesinde vatan toprağı haline getirdikleri ve bizlere miras olarak bıraktıkları eserler ile 104 sene öncesinde Tokat İlinden vatan müdafaası için henüz on beş yaşında ayrılıp, tarihe isimlerini şeref ve onurla On Beşliler olarak yazdıran atalarının Çanakkale’ de fedakâr ve korkusuzca yedi düvele karşı verdikleri mücadeleleri yerinde görme imkânı sağlanmıştır” denildi.

 

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KENEVİRİ SULARKEN YAKALANDI
KENEVİRİ SULARKEN YAKALANDI
Camiler ibadete hazırlanıyor
Camiler ibadete hazırlanıyor