Çöpe atılan köpek cesetlerine soruşturma

Çöpe atılan köpek cesetlerine soruşturma

Tokat'ın Niksar ilçesinde çöplüğe Şubat ayı içerisinde 2 farklı tarihte ölmüş 40 köpek cesedi olmak üzere poşetler içerisinde yaklaşık 80 hayvan cesedi bırakılması olayına ait sosyal medya kanalıyla video paylaşılmasının ardından görüntüler tepki çekti

14 Şubat 2020 - 11:21 - Güncelleme: 14 Şubat 2020 - 11:25


Videonun sosyal medya kanalıyla yayılması üzerine Niksar Belediyesi bir Kamuoyu Duyurusu yayınladı. Açıklama konu hakkında ihmali bulunan kişiler hakkında Tokat Valiliği ve Niksar Kaymakamlığı tarafından hukuki, Niksar Belediyesi tarafından ise idari soruşturma başlatıldığı bildirildi.
HAYKONFED Başkan Yardımcısı Haydar Özkan tarafından Twitter üzerinden konuyla ilgili bir paylaşımda; 'Tokat Niksar çöplüğünde 4 Şubat'ta 40 kadar, bugün 40 kadar ölü köpeği tutanak altına almak için Jandarma, Tokat Doğa Koruma ve Milli Parklar İl Müdürlüğü ve Niksar Belediyesi yetkilileri ve Karadeniz Hayvan Hakları Federasyonu Başkan Yardımcısı Dilek Subaşı'nın çöplükte olduğunu bildirdi. Paylaşımın altında yer alan videoda poşetler içerisinde hayvan cesetleri görüntüsü ise adeta dehşete düşürdü.

NİKSAR BELEDİYESİ İHMAL DEDİ
Konuyla ilgili Niksar Belediyesi şu açıklamayı yaptı: “Belediyemiz hakkında gerek sosyal medyada, gerekse çeşitli haber sitelerinde çıkan haberler nedeniyle açıklama yapmak zaruri hale gelmiştir. İlçemiz hafriyat dökme alanına barınağımızda hastalık neticesinde ölen, mahallelerimizde halkımızın ihbarları sonucu ölü bulunan ve çevrede yaşanan çeşitli kazalar neticesinde ölen hayvanlar gömülmek üzere götürüldüğü , ancak üzerlerinin kapatılmadığı belirlenmiştir. Bu konuda ihmali bulunan kişiler hakkında Tokat Valiliği ve Niksar Kaymakamlığı tarafından hukuki, Niksar Belediyemizce de gerekli idari soruşturma başlatılmış olup bu konuda ihmali bulunan tüm personelin ihmallerinin karşılığını almaları adına adli ve idari takipçisi olduğumuzu belirtmek isteriz. Soruşturma sona ermesiyle tekrardan kamuoyuna bilgi verilecektir. Kamuoyuna duyurulur. Niksar Belediye Başkanlığı.”

 

2020/02/2020-02-14-11-24-11.jpg
2020/02/2020-02-14-11-24-30.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Protokolün defnettiği kimsesizin hikayesi üzdü
Protokolün defnettiği kimsesizin hikayesi üzdü
Erbaa’da öldüren kaza!
Erbaa’da öldüren kaza!