google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Corona’nın ilacı empati!

Corona’nın ilacı empati!

Covid-19 ile mücadelede uyarılara dikkate alarak maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyulması gerektiğini söyleyen Sağlık Sen Tokat Şube Başkanı Suat Mantar, empati kurarak sağlık çalışanlarına destek olunmazsa yakında ya bizleri tedavi edecek sağlık personeli bulunamayacağını ya da tedavi olacak hastane kalmayacağını belirtti

24 Kasım 2020 - 19:23

Türkiye’deki ilk covid-19 vakası üzerinden sadece 8,5 ay zaman geçti ama ne dünyada ne de ülkemizde artık hiçbir şey eskisi gibi değil. Sağlıkçılarımıza destek olmazsak çok yakında ya bizleri tedavi edecek sağlık personeli bulamayacağız ya da hastaneler o kadar dolu olacak ki yine tedavi imkânı bulamayacağız.  Bu yüzden sağlıkçılarımızın emeğine saygı göstermeli ve kendimizin de yaşlı veya kronik hasta olabileceğimizi düşünerek tüm kurallara harfiyen uymalıyız.

Koronavirüs ile mücadelede ön cephede Sağlık Çalışanlarının olduğunu, 8.5 aydır gecesini gündüzüne katarak çalışan tüm sağlık emekçilerinin güçlerinin tükenmek üzere olduğunu ifade eden Suat Mantar, “Televizyon başındaki her konuşmalarında bizler için hakları ödenmez diyenlerin hemen akabinde bunları söyleyen kendileri değilmiş gibi tüm sağlıkçıların izinlerini iptal etmeleri, emekli olmalarının ve istifa etme haklarının ellerinden alınması trajikomiktir. Ayrıca hiçbir sağlık çalışanın önceliği para değilken sık sık ek ödemelerin tavandan yapılacağı sözleri de doğru değildir. Bu süreçte sadece ilk 3 ay mevcutları korunmuş sonrasında ise yüzde 90 sağlık çalışanı aylık en az yüzde 20 gelir kaybı yaşamıştır. Konu sağlıkçılar olunca Devletin kasasında para kalmaması, hazineye çok fazla yük olur gibi sözler duymak onur kırıcıdır” diyerek sağlık çalışanlarının içinde bulunduğu zor süreçte destek istedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KORKUTAN TANKER YANGINI
KORKUTAN TANKER YANGINI
CEVİZ DENİNCE AKLA TOKAT GELECEK
CEVİZ DENİNCE AKLA TOKAT GELECEK
google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0