Cumhurbaşkanı Erdoğan’a mektup

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a mektup

Türk Eğitim Sen Tokat Şubesi, öğretmenlere karşı artan şiddet olaylarını gündeme getirmek amacıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a mektup gönderdi.

20 Kasım 2019 - 10:49

Türk Eğitim Sen olarak, eğitim çalışanlarına yönelik şiddete dikkat çekmek, şiddetin önlenmesi ve caydırıcı müeyyideler getirilmesini amaçladıklarını belirten Türk Eğitim Sen Tokat Şubesi Başkanı Hakan Akkaya, “Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a bugün 81 ilden 81 mektup gönderiyoruz. Tüm şubelerimiz tarafından eş zamanlı gerçekleştirilmekte olan bu etkinlik ve kitlesel basın açıklamasıyla bu konuya ilişkin kamuoyu oluşturulmasına katkı sağlanması hedeflenmektedir. Burada yaptığımız bu etkinlik ve basın açıklamasının ardından hazırladığımız mektubu Sayın Cumhurbaşkanına ulaştırılmak üzere postaya vereceğiz” dedi.

Daha sonra PTT şubesine giderek mektubu Cumhurbaşkanına iletilmek üzere gönderildi. Mektupta; artan şiddet olaylarına özellikle eğitim camiasında artan şiddete dikkat çekilerek öğretmenlik mesleğinin itibarını artırıcı tedbirleri alınması, güvenlik tedbirleri ve hizmetlerinin yetersiz olduğu,  disiplin mevzuatının yetersizlikleri gibi başlıklar ele alınarak “Biz eğitimciler olarak, eğitim çalışanlarına yönelik şiddetin ortadan kaldırılması anlamında toplumsal bir seferberlik haline ihtiyaç olduğuna inanıyoruz. Ki, zaten öğretmene yönelik şiddet sadece eğitim çalışanlarının sorunu değil, toplumun sorunudur. Çünkü unutulmasın ki, öğretmene verdiğimiz değer, aslında ülkemizin geleceği olan çocuklarımıza verdiğimiz kıymettir” ifadelerine yer verildi.

Mektupta Türk Ceza Kanunu’nun 112 inci maddesinde düzenleme yapılması, şiddeti önleyici tedbirler ve caydırıcı müeyyidelerin getirilmesi sağlanarak eğitim çalışanlarının güvenlik içinde çalışması yasal koruma altına alınması talep edildi.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Su kanalındaki cesedin kimliği belirlendi
Su kanalındaki cesedin kimliği belirlendi
Tokat’ta vaka sayısı yüzde 50 düştü
Tokat’ta vaka sayısı yüzde 50 düştü