Cumhuriyet demokrasiyle taçlanacak

Cumhuriyet demokrasiyle taçlanacak

CHP Tokat İl Başkanı Ali Menekşe, “Ülkeyi yönetemedikleri için erken seçim kararı alanların, bu milletten yeniden oy isteyecek yüzleri bile olamaz, olmamalıdır. 24 Haziran’da Cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandıracağız, Türkiye’ye rahat bir nefes aldıracağız” dedi

09 Haziran 2018 - 19:32 - Güncelleme: 11 Haziran 2018 - 15:42

CHP Tokat İl Başkanı Ali Menekşe İl Başkan Yardımcıları Sıtkı İkizoğulları, Mustafa Doğan, Sedat Esen, Şafak Bayındır, Arzu Yavaş, Coşkun Çatak, Halis Sağlam, Bekir Yılmaz, Milletvekili Adayı Duran Belene İl Kadın Kolları Başkanı Zarife Gündoğdu, İl Gençlik Kolları Başkanı Kubilay Tahsin Alpay ve Artova İlçe Başkanı Duran Bakır ‘la birlikte Artova merkez ve köylerinde çalışmalarında bulundular.

Tanyeli, Bayırlı, Aktaş, Gümüşyurt, Ulusulu, Evlidere, Mertekli, Gazipınar, Bebekderesi, Yenice, Kunduz, Tuzla, köylerine ziyaret ederek halkla buluşan CHP yönetimi adına, İl Başkanı Ali Menekşe ziyaretlerde şu dikkat çeken açıklamalarda  bulundu ; “Türkiye , demokrasimiz  ve halkın egemenliğine dayalı cumhuriyetimiz için 24 Haziran’da çok önemli bir sınav verecek. 24 Haziran’da oylayacağımız siyasi partiler ya da kişilerden ziyade; Cumhuriyetimizin geleceğidir. Bu mesele, vatan meselesidir; bu mesele, demokrasi  meselesidir” dedi.

CHP İl Başkanı Ali Menekşe, işsizlik konusuna da dikkat çekerek  “15 yıldır iktidarı elinde bulunduranların yarattığı Türkiye’de gençler korkuyla, işsizlikle, kaygıyla, yoksullukla, umutsuzlukla boğuşuyor. Ülkemizde hayat pahalılığı artıyor, insan hayatının değeri azalıyor. Güzel ülkemiz, kifayetsiz muhterislerin gelişigüzel politikalarıyla tarihinin en zor günlerinden geçiyor. Bu böyle gitmeyecek; bu ülkenin geleceğini bir kişinin hırslarına kurban etmeyeceğiz. Ülkeyi yönetemedikleri için erken seçim kararı alanların, bu milletten yeniden oy isteyecek yüzleri bile olamaz, olmamalıdır” diye konuştu.

CUMHURİYETİMİZİ DEMOKRASİYLE TAÇLANDIRACAĞIZ

CHP İl Başkanı Menekşe konuşmasını şöyle sürdürdü: “Cumhuriyet Halk Partililer olarak devlet nüfuzunu kullanarak üzerimizde kurulmak istenen tüm baskı ve engellemelere rağmen milletimizin ve Cumhuriyetimizin geleceği için mücadele etmekten bir adım geri durmayacağız. Bizler milyonlarız, kararlıyız, güçlüyüz; çünkü haklıyız. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun önderliğinde partimizin Cumhurbaşkanı adayı Sayın Muharrem İnce ile 25 Haziran sabahında demokratik ve adil bir Türkiye’ye uyanacağımıza inancımız tamdır. Cumhuriyet Halk Partisi’nin il örgütü olarak Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun belirlediği yol haritasıyla yorulmak nedir bilmeden çalışmaya devam ediyoruz. 24 Haziran’da Cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandıracağız, Türkiye’ye rahat bir nefes aldıracağız.”

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Şade vatandaş
    2 yıl önce
    Bir de sadece belli başlı haberlerin altında yorum bölümü var neden?diğer haberlere yorum yapılamıyor mu?
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kebaba başkan eli değdi
Kebaba başkan eli değdi
Pardon! Tapumu devret peki param nerede?
Pardon! Tapumu devret peki param nerede?