DARBELER DÖNEMİ EBEDİYYEN KAPANDI

DARBELER DÖNEMİ EBEDİYYEN KAPANDI

AK Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat, 15 Temmuz darbe girişiminin ikinci yıldönümü sebebiyle yaptığı açıklamada, “Darbeler dönemi bir daha asla açılmamak üzere kapanmıştır. Türkiye, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle yeni bir döneme girmiştir” dedi

14 Temmuz 2018 - 00:24 - Güncelleme: 17 Temmuz 2018 - 14:30

15 Temmuz 2016 tarihinde, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından yapılan darbe kalkışması, Türk Milletinin direnişi neticesinde geri püskürtülmüştü. ABD’nin Pensilvanya Eyaleti'nde yaşayan Fetullah Gülen’in devletin bütün kurumlarında  yıllara yayılmış örgütlenmesinden sonra ortaya çıkan darbe girişimi, hem Cumhurbaşkanı Erdoğan ile hükümetin, hem de halkın cesur duruşlarıyla engellenmişti. Konuya ilişkin bir yazılı açıklamada bulunan AK Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat, “15 Temmuz tarihi milletimizin hafızasında taptazedir. Bu hain darbe kalkışmasına, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine Türk Milleti, kadını-erkeği, yaşlısı genciyle şehir meydanlarına koşarak direnmiş, önceden olduğu gibi, bu kez de üniformalı terör örgütü FETÖ’cülere gerekli dersi vermiştir” ifadelerini kullandı.

Başkan Metin Polat, 15 Temmuz darbe girişiminde ağır bir bilançoyla karşı karşıya kaldıklarını, 248 şehit ile 2 bin 196 yaralı gazimizin olduğunu söyledi. Türkiye’nin il ve ilçe merkezlerinde 30 gün boyunca istisnasız her görüş, her renk ve her kökenden vatandaşların demokrasi nöbeti tuttuklarını hatırlatan Başkan Polat, “Türk Milleti, bütün dünyaya örnek olacak bir sınav vermiş, darbeye direnen ve başarılı olan bir millet olarak tarihe geçmiştir. Tokat’ta da hemen her gün Cumhuriyet Meydanımızda toplanarak, demokrasi nöbetimizi en güçlü bir şekilde tuttuk. Liderimiz Erdoğan’ın ikinci emrine kadar, her akşam meydanda toplanıp, burada siyasi partilerin temsilcileri, STK Başkanları ve diğer kurum amirleri tarafından darbe karşıtı konuşma ve etkinlikleri gerçekleştirdik. AK Parti olarak, bu organizasyonun lokomotifliğini üstlenerek, nöbet yerimizi, yani okçular tepesini hiçbir zaman boş bırakmadık” diye konuştu.

 

“TÜRKİYE YENİ BİR DÖNEME GİRDİ”

Yaptığı açıklamada, Türkiye’nin yeni bir döneme girdiğini hatırlatan Başkan Metin Polat, sözlerini şöyle tamamladı:  “Kuran'da bizlerin hayır bildiğinde şer, şer bildiği de hayır olduğunun buyrulduğunu, böylesine hain ve alçakça bir darbe kalkışmasının 95 yıllık cumhuriyetimizde daha önceden 4 darbe ve 15 Temmuz'da da bir darbe girişimini yaşayan ülkemizde, önce sistem değişikliğine ilişkin referandumun, 24 Haziran’da yapılan seçimle de Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçmesine vesile oldu. Yani şerden hayır hasıl oldu.  Artık, darbeler dönemi hiç açılmayacak şekilde kapanmıştır. Bu vesileyle, 15 Temmuz darbe kalkışmasında hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine sabrı cemil ve başsağlığı dilerim. Yaralı gazilerimize de Allah’tan acil şifalar diler, hayırlı ömür niyaz ederim.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Terörist Tarrant'ın Kont Dracula sevgisi
Terörist Tarrant'ın Kont Dracula sevgisi
"Bu sevgi seli Erbaa'yı alır"