Demir’den, Esnaf ödemeleri hakkında önemli açıklama

Demir'den, Esnaf ödemeleri hakkında önemli açıklama

Esnaf ödemeleri hakkında önemli açıklamalar yapan S.S. Yeni Tokat Esnaf ve Sanatkarları Kooperatifi Başkanı Sezai Demir, “Yapılandırmalardan faydalanmak isteyen ortaklarımızın en 31 Ağustos 2020 tahine kadar kooperatifimize müracaat etmelerini önemle duyuruyoruz” dedi.

19 Ağustos 2020 - 11:46

S.S. Yeni Tokat Esnaf ve Sanatkarları Kooperatifi Başkanı Sezai Demir Teskomb tarafından üyelerine yönelik yapılan açıklamadaki önemli başlıkları dile getirdi. Demir “Covid 19 sürecinin başlaması ile ülkemizin her alanında olduğu gibi Üst birliğimiz Teskomb tarafından da özellikle Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatiflerine yönelik bir takım düzenlemeler yapılmış olup bu düzenlemeler Esnaf ve Sanatkarlarımızın ödemelerine kolaylık sağlamak amaçlıdır. Kooperatifimizin değerli ortakları son zamanlarda benzer bir takım kişi ve kuruluşlardan kooperatiflerin ödemeleri hakkında yapılan açıklamalarda eksik ve yetersiz olduğunun farkına vararak konu ile ilgili açıklama yapmaktayım” dedi.

Başkan Demir; “Bilindiği gibi Nisan-Mayıs-Haziran dönemine gelen taksitlerim üçer ay ileri tarihi atılarak faizsiz bir şekilde ötelenmiştir. Temmuz ayına sarkan bu taksitlerin ödemesini geciktiren ortaklarımız için bir imkan daha sağlanmış bulunmaktadır. Temmuz-Ağustos-Eylül ödemeleri de bu kapsamda olup, ödemelerini gecikmede olan ortaklarımız faydalanabileceklerdir. Ödemesini yapamayan ortaklarımız ise kalan taksitleri eşit dağıtılarak faydalanabileceklerdir. Bir diğer konu ise takibe düşmüş ortaklarımızın mağduriyetleri konuda da üst birliğimiz Teskomb her zaman olduğu gibi Esnaf ve Sanatkarlarımızın yanında olup bir yapılandırma çalışması yapmıştır.  Tüm Kooperatiflere genelge göndererek esnaf ve sanatkarlarımıza sahip çıkmaktadır. Bu yapılanmadan faydalanmak isteyen ortaklarımızın 31 Ağustos 2020 tarihine kadar şahsen kooperatifimize müracaat etmelerini önemle duyuruyoruz” şeklinde konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kebaba başkan eli değdi
Kebaba başkan eli değdi
Pardon! Tapumu devret peki param nerede?
Pardon! Tapumu devret peki param nerede?