DEMOKRASİNİN EN İYİ UYGULANDIĞI ÜLKEYİZ

DEMOKRASİNİN EN İYİ UYGULANDIĞI ÜLKEYİZ

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Cemr toplantısında Türkiye aleyhine konuşan Andees Knape ve Münih Belediye Başkan vekiline gerekli cevabı verdi.

25 Ocak 2020 - 13:01 - Güncelleme: 26 Ocak 2020 - 18:28


Belediye Başkanı Eroğlu, Fransa'nın Orleans şehrinde devam eden CEMR toplantısında Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi Başkanı Anders Knape'in ve Münih Belediye Başkan Vekilinin “Türkiye'de demokrasinin olmadığına, seçilen insanların zorla görevden el çektirildiğine” dair cümlelerine gerekli cevabı verdi.
Başkan Eroğlu, Türkiye demokrasinin en iyi bir şekilde uygulandığı ülkelerin başında gelmekte ve bunu en iyi şekilde tesis etmektedir” dedi.
Geçtiğimiz yıl yerel yönetimler seçimini demokratik bir ortamda yaptıklarını ve halkımızın kararını verip seçimini yaptığını belirten Başkan Eroğlu, “Herhangi bir siyasi baskıdan veya demokrasiden kaynaklı bir durum Türkiye'de asla bulunmamaktadır” ifadelerini kullandı.
Başkan Eroğlu; “Belediye Başkanı seçiliyor, ülkenin yasasını, birliğini, ülkenin her türlü organizesini ben kabul etmiyorum diyor. Terör örgütlerine destek sağlıyor, hendekler kazıyor ve bu ülkenin vatandaşlarının ölmesine, evlerin bombalanmasına, yıkılmasına yardımcı oluyor. Bunların her türlü bağlantıları tespit edilmiştir. Sizin böyle bir olaya karşı yorumunuz ne olurdu?
Buna benzer Belediye Başkanları görevden el çektirildi ve suçlular şuan yargılanmaktadır. Bütün bunlar hukuk kuralları ve her türlü yasal mevzuat çerçevesinde yapılan işlemlerdir. Biz adalete inanan insanlarız, suçlu olmayan insanları asla cezalandırmayıp, suçlu olanların yargılanması için her türlü yargı yolunu açan ve bunu tesis eden bir ülkeyiz. 
Bu anlamda ülkemize karşı yapılmış bu hareketi, bu cümleleri doğru bulmadığımı ve kınadığımı özellikle söylemek istiyorum” şeklinde konuştu.

2020/01/2020-01-26-18-28-01.gif

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
GOP Lisesi için ekip geliyor
GOP Lisesi için ekip geliyor
KADIN HAKEM MAÇA DAMGA VURDU
KADIN HAKEM MAÇA DAMGA VURDU