google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
DEPREME KARŞI TEKİZ

DEPREME KARŞI TEKİZ

Pandemi nedeniyle dijital ortamda TOSİAD Başkan Yardımcısı ve Yapı Denetim Kuruluşları Birliği Genel Sekreteri Tokatlı Hemşerimiz Mustafa Aynur deprem konusunda uyarı ve önerilerde bulundu.

27 Kasım 2020 - 21:13

TMB (Türkiye Müteahhitler Birliği), YDKB (Yapı Denetim Kuruluşları Birliği), GYODER, İMSAD, İNDER, İNTES, KONUTDER, TÜRK MMMB sivil toplum kuruluşları ülkemizin gerçeği deprem konusunda ortak bildiri yayınladı. TOSİAD Başkan Yardımcısı ve Yapı Denetim Kuruluşları Birliği Genel Sekreteri Mustafa Aynur, depremle mücadele; afet öncesini, afet anını ve bir sonraki depreme kadar olan dönemi kapsayan kesintisiz bir süreçte ele alınmasının önemini belirti.

 

Depremin doğal bir afet olmasının ilerisinde öncelikle yasal ve teknik olarak değerlendirilmeli ardından ekonomik, kültürel ve sosyal boyutlarıyla algılanmalı ve yönetilmeli vurgusu yapan İnşaat Mühendisi Mustafa Aynur: “Denetim konusu gelişim süreci yaşadı, ciddi iyileştirme sağlandı ancak YAPI DENETİM sisteminde hizmet kalitesinin sağlanması için daha da güçlendirilmelidir. Yasanın iyileştirilmesi Bakanlığımızın da hep gündeminde oldu ve deneti işlerinin dijital ortamda dağıtımı sağlandı. İnşaat sektörü ve sektörün denetimde müdahil olanların dengelerinin dikkate alındığının da farkındayız. Sektörün gelişmesi ve üretimin geliştirilmesi ortak paydamız olmalıdır. İzmir’de yaşanan can ve mal kaybı ve tüm ülkeyi acıya boğan ülkemizin deprem gerçeği ile ilgili olarak bizlerin bir arada ve bir bütün halinde çözüm önerilerimizi ve üzerimize düşen hizmetleri yapmaya hazır olduğumuzu, ortak bildiri ile aşağıdaki başlıklar altında kamuoyu ve yetkili makamlarla paylaştık’ dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SEÇİMLER ZAMANINDA YAPILACAKTIR
SEÇİMLER ZAMANINDA YAPILACAKTIR
google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0