DERELİOĞLU İSYAN ETTİ

DERELİOĞLU İSYAN ETTİ

Tokatspor Teknik Direktörü Oktay Derelioğlu berabere kalınan Bandırmaspor maçı sonrası açıklama yaparak rakip futbolculardan ve hakemden dert yandı.

16 Nisan 2019 - 11:19

Tokatspor Teknik Direktörü Oktay Derelioğlu berabere kalınan Bandırmaspor maçı sonrası konuştu. Maçın hakeminden dert yanan Derelioğlu, rakip Bandırmaspor’un maç içersinde sürekli maçı durduğunu ve oyun oynatmadığını kaydetti. Derelioğlu yaptığı açıklamada şöyle konuştu:

“Herkes gördü biz sahada oyun oynamak istedik maçın başından sonuna kadar özellikle galip durumda bile oyun oynamak istedik. Öne geçtikten sonra bile biz oyun oynamak için tüm şartları zorladık. Ama rakip takım buna nasıl sevinecekler bilmiyorum. Ben sayamadık rakip takım futbolcularının yere yatmalarını. Bunlarda diyorlar ben futbolcuyum diyorlar. Bir teknik direktör takımına futbol oynatmalı. Buradan bir puan aldıklarına seviniyorlar maçın birinci dakikasından doksan dakikasına kadar sahada yüz kere yattılar. Bu kadar yatarsan tabiî ki futbolun kalitesi sahada düşecek. Teknik direktörleri yat diye bağırıyor futbolcularda yatıyorlar yerden kalkmıyorlar. Maçın hakemi buna çanak tutuyor futbol bu değil arkadaşlar. Futbolda yenmekte var yenilmekte var ama sahada erkekçe mücadele etmekte var.  Böyle mücadele etmeden bir puan alacaksın bunun adına da başarı diyeceksin. Sanki biz yine deplasmanda oynuyor gibi oynadık. Hakem arkadaşımız ve triosu  bu rezalete göz yumdular. Tokatspor takımı olarak sahada hakemi ve Bandırma spor takımını geçemedik. Bu hakemden bir puan aldığımız için şükrediyorum. Bandırmaspor takımı sahada futbol adına cinayet işledi ve hakem triosu kesinlikle böyle maç yönetiyor. Ama Allah büyük Allahın adaleti herkese lazımdır. Çok şükür üç maç sonra göreceğim herkesin yerini ama Allahın adaleti çok büyüktür herkesin yerini göreceğiz. Ama Allahın adaleti hak edene lazımdır bunu zamanı gelince göreceğiz. Ama bugün gerçekten sahada futbol cinayeti işlediler böyle futbol sahada oynanmaz. Sen sahaya çıkıp erkekçe mücadeleni yapacaksın. Bu nedir futbolda böyle bir şey var mı? yatanın kalkmasını ben sayamadım. Birinci dakikadan doksan dakikaya kadar kaleci Zülküf  yattığı yerden kalkmadı ama hakem buna hep göz yumdu. Oyunu öldürmeye çalıştı ha bizde,de hata var ikiyi üçü atacaksın rahatlayacaksın bak kaleci bunları yapıyor mu? Ama çocuklar sahada ellerinden gelenin en iyisini yaptılar. Futbol oynamaya çalıştılar biz futbol oynamaya çalıştık bunu maça gelen herkes gördü. Ligde artık üç maç kaldı bu üç maç sonucu Tokatspor takımı küme düşmeyecek onlar ligi kurtardık diyorlar ama adalet varsa yerini bulacak. Biz sahada kalan dokuz puanın hepsine talibiz inşallah puanları alıp ligde kalacağız değdi.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yeşilyut’ta 50 kişiye iş imkanı
Yeşilyut’ta 50 kişiye iş imkanı
İzinsiz kazı yapan 2 kişi suçüstü yakalandı
İzinsiz kazı yapan 2 kişi suçüstü yakalandı