Dev pankarta İstiklal Marşı’nı dokudular

Dev pankarta İstiklal Marşı’nı dokudular

Tokat’ta kent merkezinde bulunan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Ortaokulu öğrencileri 1 ay süren çalışma sonucunda İstiklal Marşı’nı kumaş parçalarından yaptıkları harflerle dev pankarta yazdı

12 Mart 2018 - 10:26

Tokat’ta Karşıyaka Mahallesinde bulunan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Ortaokulu Öğrencileri, İstiklal Marşı’nın Kabulünün 97’inci yıldönümünü 1 ay süren çalışma sonrasında coşkulu bir şekilde kutladı.

İstiklal Marşının Kabülü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü olarak kutlanan 12 Mart için hazırlanan dev pankart için okul öğrencilerin ve öğretmenlerinin tamamı seferber oldu. Rengarenk kumaşlardan kestikleri harfleri birleştirerek dev pankarta İstiklal Marşı’nın ilk 2 kıtasını yazan öğrenciler, ortaya çıkardıkları eserlerini okullarının ön cephesine astı.

Teknoloji ve Tasarım Öğretmeni İlker Kalyon bu talebin öğrenciler ve velilerden geldiğini söyleyerek, memnuniyetle kabul ettikleri bu talep sonrasında çalışmalara 1 ay önce başladıklarını söyledi.

TAM BİR AYDA TAMAMLANDI

Kalyon, “İstiklal Marşının kabülünün 97’inci yılında; 12 Mart 1921 tarihinde kabül edien İstiklal Marşı’mızın bu önemli gününde; bizlere öğrenci velilerimizdne böyle bir talep geldi. Devletimize, milletimize, askerimize manevi destek olabilmemiz için, birlik ve beraberliği gösterebilmemiz için böyle bir talep geldi. Biz de 5 metreye 10 metre ölçülerindeki  kumaşa, İstiklal Marşımızın tüm harflerini tamamen kumaş olarak bu pankarta yapıştırarak hazırladık. İnşallah Kurtuluş Savaşımızı, Milli Mücadelemizi yürüten Türk Büyüklerine, kahramanlarımıza, şehitlerimizin ve gazilerimizin aziz hatıralarına inşallah layık bir çalışma yapmış oluruz. Yaklaşık olarak 30 gündür çalışıyoruz. Her öğrencimizin tek tek bunda bir emeği var. Okulumuzdaki öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz bu çalışmaya destek oldular” diye konuştu.

Okul Müdürü Ömer Gezer ise “Çocuklarımız bu şekilde Mehmet Akif Ersoy’u ve İstiklal Marşımızın önemi hakkında bir farkındalık çalışması yapmış olduk. Bu çalışmamızn tüm paydaşlarımıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

                                                                  

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Üniversiteli öğrenciler doyasıya eğlendi
Üniversiteli öğrenciler doyasıya eğlendi
3 SEHiT
3 SEHiT