Dev yılanın korkusundan tarlalarına gidemiyorlar

Dev yılanın korkusundan tarlalarına gidemiyorlar

Tokat’a bağlı Batmantaş köyünde köylüler tarafından görünen dev yılan paniğe sebep oldu. 4 – 5 metre boyunda ve soba borusu kalınlığında olduğu söylenen dev yılanın korkusundan köy sakinleri tarlalarına gidemiyor.

02 Ekim 2018 - 15:00

Tokat merkeze bağlı Batmantaş köyünde yılan paniği. Anlatılanlara göre dev yılan 4-5 metre boyunda ve oldukçada kalın. Aylardır dilden dile anlatılan dev yılan nedeniyle köylüler korku yaşıyor.

Köy sakinlerinden bir bayan Yılanın kafasının iki elin yumruğu kadar olduğunu ve kalınlığının ise soba borusundan iri olduğunu ifade ederken, başka bir vatandaşta yılanın elektrik direği büyüklüğünde olduğunu kendisinin görmediğini ancak anlatılanların inandırıcı olduğunu söyledi.

Tüm köy dev yılan efsanesiyle çalkalanıyor. Köy yakınında bulunan gölete su içmeye veya kurbağa, balık yemeye geldiği söylenen yılanı gören bir vatandaş rahatsızlanarak konuşma yetisini kaybettiği belirtiliyor. Yılanı gören bazı vatandaşlar korkudan elleri titrediği için telefonla görüntü alamamışlar.

Görmeyenler bile en az görenler kadar korkuyor. Ahmet isminde bir vatandaş başka köylerde de bu tarz haberlerin duyulduğunu söyleyerek, “Ben görmedim, zaten görsem de ölürdüm. Kafası havada gidiyormuş. Çok büyükmüş” dedi.

Yılanı ilk gören Necmi Demirci, yılanı gördükten sonra bir hafta ayağı kalkamadığını ifade ederek “Karşıma çıktı aramızda bir metre vardı. İki metresi yukarda olacak şekilde karşıma dikildi. Ses çıkartarak bana çarpmaya çalıştı. 10 dk öyle bekledim sonra aklım başıma geldi. Taş aldım atmak için sonra döndü gitti. Gözlerimi yumduğum zaman gözümün önüne geliyordu. Başka bir arkadaşımız traktörden atlayıp kaçmış kuyruğunu vuracakmış arkadaşa”

Köylülerin iddiasına göre bir kuzuyu hatta insanı yutabilecek dev yılan ağaçlık alandan geliyor su kanalından su içip tekrar geldiği yere gidiyor. Çocuk kafası kadar kafası olduğu söylenen yılanın korkusundan köylüler tarlalarına dahi gidemiyor. Durum bu haldeyken köylüler yetkililerden yardım istedi ve yılanın göründüğü alana kamera yerleştirildi. 15 gün kayıt yapan kameranın görüntüleri yetkililerde henüz bir açıklama gelmedi. Köy halkı dev yılanın akıbetinin biran önce belli olmasını istiyor.

HABER: Murat ONUR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mursi’nin ölümünde Sisi’ye tepki
Mursi’nin ölümünde Sisi’ye tepki
Çocuk parkında korkunç kaza
Çocuk parkında korkunç kaza