google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
DEVA Partisi’nde Merkez ilçe başkanı seçildi

DEVA Partisi’nde Merkez ilçe başkanı seçildi

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi 1. Olağan Tokat Merkez İlçe Kongresi Parti binasında gerçekleşti. Merkez İlçe Başkanı olarak Müteahhit Abdullah Akyüz Deva Partisi İlçe Başkanı oldu.

24 Kasım 2020 - 19:21

Deva Partisi Tokat  İl Başkanı Burak Küçükyazıcı, Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi olarak, zor günlerden geçilen ve ekonomide tehlike çanlarının artık 7'den 70'e kanıksandığı bir dönemde sorumluluk duygusuyla yola çıktıkları zor bir göreve baş koyduklarını, Selçuklu medeniyetine beşik olmuş Tokat için gayret sarf ettiklerini dile getirdi. 

 

İNSANIMIZI SOFRAYA NE KOYACAĞIZ DERDİNDEN KURTARACAĞIZ

Başkan Küçükyazıcı konuşmasının devamında “Bizim kimseye çamur atmakla, siz biz diyerek insanları ayrıştırmakla işimiz olamaz. Eğri oturup doğru konuşalım; gayemiz ortak. Gönül istiyor ki siyasi emeller uğruna artık kimsenin kalbi kırılmasın, kimse dışlanmış, unutulmuş veya değersiz hissetmesin. İnsanımızı sofraya ne koyacağız, tencerede ne kaynayacak derdinden kurtararak memleketi refaha erdirmek temel hedefimizdir.

 

ÇOK ŞEY İSTEMİYORSUN TÜRKİYE’M

Yönetimlerin sorumluluğu halkın sorunlarına çözüm üretmektir, sözüm; önümüze bilmem kaçıncı acı reçeteleri koyanlara... Deva Partisi olarak diyoruz ki "Temel hakkını aramak suç değil'. Alım gücünün günden güne düştüğü şu zamanlarda üretime yönelik politikalara olan ihtiyaç hiç olmadığı kadar çok. Halkın talebi en temel gereksinimlerinden doğuyor iken söylenecek tek söz "çok şey istemiyorsun Türkiye'm".

 

BİZİM İÇİN ÖNEMLİ HUSUS LİYAKAT!

Biz neye mi talibiz? Halkın ağır vergiler altında bükülmüş belini doğrultmaya talibiz. Biliyoruz ki önümüzde uzun ve meşakkatli bir yol var. Parti olarak genel başkanımız Sayın Babacan'ın önderliğinde yol haritamızı belirledik; ilke ve amaçlarımızı ortaya koyduk. Bunları belirlerken sizlerin ve ailelerinizin, yani komşularımızın sesi yol göstericimiz oldu. Öncelik addettiğimiz mevzular; şeffaflık, hesap verebilirlik, çoğulculuk ve en önemlisi liyakat! Biliyoruz ki bunlar sizlerin de en çok dem vurduğu hususlar.

Kurucu arkadaşlarımız öncülüğünde ve bu elzem yolculuğa sonradan katılan arkadaşlarımızın desteğiyle partimizin şeffaflık ve gönüllülük ilkelerine bağlı kalarak il ve ilçe teşkilatlarımızı oluşturduk. Bu çalışmaların neticesinde bugün gerçekleştirdiğimiz Deva Partisi Tokat 1. Olağan merkez ilçe kongremizle başlayarak Tokat’ımızın bütün ilçelerinde kongrelerimizi tamamlamayı hedefliyoruz. Nihayet, Aralık ayında Genel Başkanımız Sayın Ali Babacan’ın katılımlarıyla il kongremizi gerçekleştirmeyi ümit ediyoruz.

 

“POLEMİKTEN YANA DEĞİL, POZİTİF POLİTİKADAN YANAYIZ”

Tokat'ımıza sesleniyorum: " Siz bize bu onurlu görevi takdim edin, biz de memleketimize hizmet etme gururu ile bu şehri taçlandıralım! " . Doğduğumuz, doyduğumuz, her bir köşesinde anılarımız olan şehrimiz için bugüne kadar durmadan çalıştık. İşimizi ve aşımızı bu şehirde kazandık, kazandırdık. Elli yıldır ailemizle birlikte bu şehre katkı vermekten her daim şeref duyduk. Gerektiğinde çeşitli görevler alıp, insanımızın yarasına merhem olmak; bir nebze olsun nefes aldırmak için uğraştık. Bugünden sonra da bu şehrin sorunlarına kafa yoracağız. Biz polemikten değil, pozitif politikalardan yanayız. Bu şehir için; çocuklarımız, gençlerimiz ve emekçilerimiz için; burada üreten ve burada tüketen insanımız için laf değil, iş üretmekten yana olacağız. İnsanımıza kulak verip, yorulmaksızın çalışacağız.  İnanıyoruz ve biliyoruz ki bu şehrin bize, DEVA ‘ya ihtiyacı var. "Çok şey istemiyorsun Türkiye'm, çok şey istemiyorsun Tokat!"  Konuşmamı sonlandırırken hepinizi tekrardan saygı ve hürmetlerimle selamlıyorum. Tokat’ımıza hayırlı olsun” dedi.

Başkan Burak Küçükyazıcı’nın konuşmasının ardından Deva Partisi İl Yönetimi, İlçe Başkanları, İlçe Yönetimi Kurulu ile üyeler katıldığı kongrede şu isimler yer aldı:

ASİL ÜYELER

Abdullah AKYÜZ

Ali ÇİÇEK

Emre VAPUR

Enise UÇAR

Erman DELİBAŞ

Fatih AKBULUT

İlkay TOPRAK

Mustafa KÜRŞAT ULAŞOĞLU

Pervin YAZGAN KAYA

Rukiye YILMAZ

Seçgül BEKTAŞ

Serdar KABASAKAL

Uğur YILMAZ

Yusuf HAKAN İPEKLİ

MURAT CAN GÜNDÜZLÜ

 

YEDEK ÜYELER

Hasan KOCAMAN

Mustafa BABACAN

Ayhan ERDOĞAN

Mehmet GÜRSES

Öznur DİNÇ

Serdar BAYKUŞ

Alim ÇOPUR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SEÇİMLER ZAMANINDA YAPILACAKTIR
SEÇİMLER ZAMANINDA YAPILACAKTIR
google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0