“DEVLET ŞEKERDEN KAR BEKLEMEMELİ”

“DEVLET ŞEKERDEN KAR BEKLEMEMELİ”

Birlik Vakfı Tokat Şubesinin Turhal Şeker Fabrikası hassasiyetini dinleyen TBMM Başkanı İsmail Kahraman “Devlet her şeyden kar elde etmez, devletimiz milletimizin istediğini yapmakla mükelleftir. Şekerle ilgili hassasiyetlerinize katılıyorum. Konuyu Cumhurbaşkanımıza ileteceğim” dedi

12 Mart 2018 - 10:34

Birlik Vakfı Tokat Şubesi Başkanı Prof. Dr. Ali Kasap ve yönetim kurulu üyeleri, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmail Kahraman’ı makamında ziyaret etti. Tokat Milletvekilleri Coşkun Çakır ve Celil Göçer’in de katıldığı ziyaret TBMM Divan salonunda gerçekleşti.

 

Tokat’la ilgili tarım, el sanatları, halıcılık ve hayvancılık konuların konuşulduğu ziyarette, özellikle Turhal Şeker Fabrikasının neden özelleştirilmemesi gerektiği konusunda detaylı bilgiler verildi. Bu konuda destek talep edildi.

 

Turhal Şeker Fabrikasının Tokat için bir hayat meselesi olduğunu dile getiren Birlik Vakfı Tokat Şubesi Başkanı Prof. Dr. Ali Kasap “Şekerden Tokat”ta 400 bin aile ekmek yiyor. Turhal Şeker Fabrikamızdan başka Tokat’ta üretim tesisimiz yok. Tokat’ın iş ve ekmeği anlamına gelen Şeker Fabrikasının kapanması gibi endişelerimiz var. Sigara fabrikasının kapanmasından sonra Tokat hızlı bir şekilde İstanbul’a göç verdi. Tokat kamuoyu devletimizden pozitif ayrımcılık bekliyor. Meclis Başkanımız olarak Turhal Şeker Fabrikasının özelleştirme kapsamından çıkartılması için desteklerinizi bekliyoruz” dedi.

 

MECLİS BAŞKANI KAHRAMAN: CUMHURBAŞKANINA İLETECEĞİM

TBMM Başkanı İsmail Kahraman ise “Devlet her şeyden kar elde etmez, devletimiz milletimizin istediğini yapmakla mükelleftir. Şekerle ilgili hassasiyetlerinize katılıyorum. Konuyu Cumhurbaşkanımıza ileteceğim” sözü ile şeker fabrikalarının sadece zarar ettikleri gerekçesiyle özelleştirilmemesi gerektiği söyledi.

 

GÖÇER, NBŞ’NİN ZARARLARINI ANLATTI

Tokat Milletvekilli Celil Göçer ise nişasta bazlı şeker (NBŞ)’nin insan sağlığı açısından zararlarını anlattı ve şeker fabrikalarımızın devam etmesi gerektiğini belirterek Şeker sağlıklı gıda tüketimi için şeker pancarından elde edilen şekerin çok önemli olduğunu, anlattı.

 

KAHRAMAN’I KEBAP YEMEYE DAVET ETTİLER

 

Toplantının sonunda ise Birlik Vakfı Tokat Şubesi Başkanı Prof. Dr. Ali Kasap, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmail Kahraman’ı, Birlik Vakfı Tokat Şubesinin açılışına ve Tokat kebabı ikramı için Tokat’a davet etti. Birlik Vakfı Tokat Şubesi Başkanı Prof. Dr. Ali Kasap ve yönetim kurulu üyeleri, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmail Kahraman’ı ziyaretine Tokat’tan katılan isimler: Ali Kasap, Fatih Yılmaz, Abdullah Gürbüz, Mehtap Yanıkdemir, Selahattin Kelemci, Abdullah Yıldız, Şahin Yetereoğlu, Kadir Gürer, Recep Gökçe, İlhan Köten, Sabri Mürekkepçi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Üniversiteli öğrenciler doyasıya eğlendi
Üniversiteli öğrenciler doyasıya eğlendi
3 SEHiT
3 SEHiT