google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Devlet yatırımlarına inceleme

Devlet yatırımlarına inceleme

Vali Dr. Ozan Balcı, Reşadiye, Niksar ve Başçiftlik yapımı devam eden ve tamamlanan devlet yatırımlarını yerinde inceleyerek, yetkililerden bilgi aldı. Ziyaretlere Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra Tokat Milletvekili Mustafa Arslan, kaymakamlar ve belediye başkanları ile ilgili kurum amirleri katıldı.

25 Eylül 2019 - 11:39

“ Yeşilyurt Köyü İçme Suyu Deposu”
Vali Dr. Ozan Balcı, ilçenin Yeşilyurt köyü yeni içme suyu deposunda incelemelerde bulunarak, yetkililerden bilgi aldı. 50 tonluk otomatik klorlama sistemli yeni içme suyu deposunun tamamlanmasıyla birlikte Yeşilyurt köyünde içme suyu sorunu kalmayacağını belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Vatandaşlarımızın içme suyu taleplerini öncelikli olarak değerlendiriyoruz. ” dedi. 

“Reşadiye-Ordu Aybastı Yolu”
Vali Dr. Ozan Balcı, Reşadiye-Ordu Aybastı yolu farklı seviyeli kavşak ve yol çalışmalarını yerinde inceledi. Yol çalışmasının tamamlanmasıyla vatandaşlarımızın ulaşımlarını daha  rahat ve konforlu sağlayabilmelerini kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı,  “Bu yolumuz ve kavşaklarımız da vatandaşlarımıza hayırlı olsun.” dedi.

“Çilek Tesisi”
Vali Dr. Ozan Balcı, DOKAP ve İl Özel İdaresi kaynaklı çilek tesisinde incelemelerde bulundu. Vali Dr. Ozan Balcı, Tarım Tokat Çilek Üretimini Geliştirme Projesi  kapsamında 2. yıldan itibaren tam verime geçerek 1 dönümde 2,5 ton çilek alıp, 25 bin TL gelir sağlayacak Hasan Şimşek adlı çiftçimizin çilek üretim tesisinde incelemelerde bulunarak, çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Niksar  8, Başçiftlik’te 16, Reşadiye’de  8 dekar alanda kurulan çilek tesislerinde ikinci yılda tam verim sağlanarak dekar başına 2,5 ton alınacak çilek hasadı ile çiftçimizin üretimine katkı sağlanacağını belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Tarıma tam destek veriyoruz. Destek vermeye de devam edeceğiz. Çiftçimizin ve üreticinin dostuyuz. Tokat’ı Türk tarımının parlayan yıldızı yapacağız.” dedi. 

“Güvendik-Baydarlı Grup Yolu”
Vali Dr. Ozan Balcı, 14 km.’si tamamlanan Güvendik-Baydarlı grup yolu BSK asfalt çalışmalarını yerinde inceleyerek bilgi aldı. 15 km daha yapılacak çalışma ile yolun 2020’de bitirileceğini belirten Vali Dr. Ozan Balcı,  vatandaşlarımızın en etkin hizmeti alacağını söyledi.

“Zinav Gölü Kanyonu”
Vali Dr. Ozan Balcı, Reşadiye’de Zinav Gölü Kanyonunda incelemelerde bulundu. Reşadiye ilçesine 16 km. uzaklıkta bulunan eşsiz doğa manzarasıyla Reşadiye ilçesinde tabiat parkı Zinav Gölü ve kanyonunun turizme kazandırılması için yapılan ve yapılacak çalışmaları yerinde inceleyen Vali Dr. Ozan Balcı, kanyon civarında katı atıkların temizlenerek, kanalizasyon sorununun giderilmesini istedi. Zinav civarında sosyal donatı alanlarının oluşturulacağını belirten Vali Dr. Ozan Balcı, çocuklara yönelik oyun alanları ile yürüyüş yolları, kamelya, mescit ve tuvaletlerin yapılacağını belirtti.  

Vali Dr. Ozan Balcı, "Zinav'da rekreasyon alanı yapacağız, insanların doğayla iç içe dinlenmesine katkı sağlayacağız." dedi.

 Kanyondan gelen küçük sularla beslenen ortalama 1.5 kilometrekare alana ve 20- 25 metre sahip olduğu derinliğiyle dikkat çekerken, etrafı korunmaya alınmış orman alanı ile kaplı olan Zinav Gölü’nde yaşayan çeşitli balık türleri ile vatandaşların ilgisi ile ziyaret ediliyor. 

Birçok şelaleyi içinde barındıran kanyon 2015 yılında turizme kazandırılırken, bu alanlar özellikle yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin akınına uğruyor.


Baydarlı Beldesinde Vatandaşlarımızla Bir Araya Geldi
Yatırım inceleme programı kapsamında Baydarlı Beldesini ziyaret ederek vatandaşlarımızla bir süre sohbet eden Vali Dr. Ozan Balcı, engelli bir vatandaşımızın da halini hatırını sorarak geçmiş olsun dileklerini iletti. 

“Bozçalı Belediyesine Ziyaret
Bozçalı Belediyesi’ni ziyaret eden Vali Dr. Ozan Balcı, Başkan Yücel Gülbahar’dan beldenin genel durumu hakkında bilgi aldı. Vali Dr. Ozan Balcı, Başkan Gülbahar’a ve belediye çalışanlarına işlerinde başarılar ve kolaylıklar diledi.  


“Tarıma ve Hayvancılığa Tam Destek Veriyoruz”
Bereketli’de TKDK’nın Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar kapsamında aldığı destekle süt işletmesi kuran Dadaş Bahadır Süt İşletmesini ziyaret etti. 20 baş süt ineği ile çalışmalarını sürdüren işletme hakkında ve  TKDK destekleri ile ilgili bilgi alan Vali Dr. Ozan Balcı, TKDK’nın tarıma ve çiftçiye çok güzel destekleri olduğunu söyledi. Tarıma ve hayvancılığa tam destek verildiğini belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Çiftçinin ve üreticinin dostuyuz. Tarıma ve hayvancılığa desteklerimiz devam edecek.” dedi.

Bozçalı’da Çocuklara Kitap Hediye Etti
Reşadiye’nin Bozçalı beldesinde vatandaşlarımızla bir araya gelen Valimiz Sn. Dr. Ozan Balcı, istek ve taleplerini dinlediği vatandaşlarımızla bir süre sohbet ederek, oyun oynayan çocuklara da kitap hediye etti.

 Başçiftlik'te 250 Dönüm Kiraz Dikilecek

Başçiftlik Değirmenderesi Kirazlık mevkiinde 75 dekar alanda incelemelerde bulunan Vali Dr. Ozan Balcı,”Başçiftlik’e bu sene 250 dönüm kiraz dikilecek. Erikbelen göletinin tamamlanmasıyla sulama ihtiyacı karşılanacak olan kirazlık alanda kiraz üretiminin arttırılacağını kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, “Bu çok hayırlı ve güzel bir iş.” dedi. 

 “Niksar Çamiçi Barajı”  
Yapımı tamamlanan Çamiçi Yaylası ve Niksar’ın yıllık 1 milyon metreküp içme suyu ihtiyacını karşılayacak olan Niksar Çamiçi Barajında incelemelerde bulunan Vali  Dr. Ozan Balcı, “İçme suyu önemli, ihtiyaçların karşılaması için çalışmalara devam edeceğiz.” diyerek barajın Niksar’a hayırlı olmasını diledi.

Niktaş İnceleme
1991 yılında Tokatlı 84 kişinin bir araya gelerek kurduğu Niktaş’ın Niksar’daki paketleme tesislerinde incelemelerde bulunarak bilgi alan Vali Dr. Ozan Balcı, üreticinin dostu olduğunu belirterek, bol ve bereketli kazançlar diledi. 


Özde Bereket Süt Yoğurt Üretim Tesisinde İnceleme
Özde Bereket Süt Yoğurt Üretim tesisinde incelemelerde bulunan Vali Dr. Ozan Balcı, üreticilere her zaman destek olduğunu kaydederek “Allah kaza bela vermesin. Bereketli ve bol kazanç versin.” Dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DEVA Partisi’nde Merkez ilçe başkanı seçildi
DEVA Partisi’nde Merkez ilçe başkanı seçildi
Boşanma davası açan eşinden diz çökerek af diledi
Boşanma davası açan eşinden diz çökerek af diledi
google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0