Diş Hekimi adayları önlük giydi

Diş Hekimi adayları önlük giydi

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversite Diş Hekimliği Fakültesi 1. Sınıf öğrencilerine önlük giyme töreni yapıldı

21 Kasım 2018 - 10:49


Taşlıçiftlik Yerleşkesi Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonunda gerçekleşen törene Rektör Prof. Dr. Mustafa Şahin, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hanifi Vural, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mücahit Eğri, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ertan Bülbüloğlu, Üniversite Genel Sekreteri Fatih Alhan, Tokat İl Sağlık Müdürü Dr. Hacı Ahmet Sümbül, akademisyenler, öğrenciler ve aileler katıldı.
Müzik Dinletisi sonrasında Üniversite Diş Hekimliği Fakültesini birincilikle kazanan Merve Yıldız öğrenciler adına bir konuşma yaptı. Yıldız, “Tokatlı olarak ilimizde Diş Hekimliği Fakültesi olmasından son derece memnunuz. Eğitim hayatımız boyunca alacağımız eğitimle iyi bir diş hekimi olacağımıza inanıyorum. Bugün burada sadece beyaz bir önlük giymiyor, bu önlükle beraber birçok sorumlulukta alıyoruz.” dedi.
Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mücahit Eğri ise “Diş Hekimliği mesleği zor ve meşakkatli bir meslektir. Burayı tercih etmeden önce birçok zorlu sınavlardan geçtiniz, emek verdiniz, şimdi ise dinlenme vaktiniz geldi. Ancak bu süreyi çok uzun tutmamanız gerekmektedir. Fedakârlıklar yapmalısınız. Alçak gönüllü olmanız ve meslek hayatınızda çok iyi yerlere gelmek için çok çalışmalısınız, Sevgili aileler çocuklarınız Üniversitemizi tercih ettiler. Artık bizim emanetimizdir. Onlara gerek ahlaki, gerekse diş hekimliği mesleği ile ilgili çok iyi eğitimler vereceğinizden şüpheniz olmasın.” dedi.
Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin ise “Her gün gelişen ve yenilenen teknoloji ile birçok alanda güncellemeler yapılmaktadır. Üniversitemizde bu gerek teknolojik, gerekse eğitim alanında kendini yenilemektedir. Ben öğrencilerimize eğitim hayatları boyunca başarılar diliyorum. Ailelerimize de gözleri arkada kalmasın evlatlarınızı en iyi şekilde yetiştireceğimizi söylemek istiyorum.” dedi.
Konuşmalar sonrasında voleybol turnuvasında birinci olan takıma madalyaları ve kupaları Diş Hekimliği Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Mücahit Eğri tarafından takdim edildi.  Sonrasında Üniversiteyi ilk tercihine yazarak kazanan Merve Yıldız'a önlüğü Rektör Prof. Dr. Mustafa Şahin ve ailesi tarafından giydirildi. Daha sonra Diş Hekimliği Fakültesi 1. Sınıf öğrencilerine protokol ve akademisyenler tarafından önlükleri giydirildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tokat'ın ilçe ilçe risk haritası!
Tokat'ın ilçe ilçe risk haritası!
TOKAT İHYA BALAK FEN LİSESİNDEN REKOR BAŞARI
TOKAT İHYA BALAK FEN LİSESİNDEN REKOR BAŞARI