>
DİYABETLİ ÇOCUKLARA SENSÖRLÜ GLUKOZ ÖLÇÜM CİHAZI DAĞITILDI

DİYABETLİ ÇOCUKLARA SENSÖRLÜ GLUKOZ ÖLÇÜM CİHAZI DAĞITILDI

Tokat Valiliği koordinesinde Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sağlık Müdürlüğü ile TOGÜ'nün yürüttüğü Eğitimde Sağlık Hareketi kapsamında diyabetli öğrencilere sensörlü glukoz ölçüm cihazı teslim edildi.

11 Kasım 2021 - 21:50

Tokat'ta anasınıfından liseye kadar tespit edilen 106 diyabetli çocuğun parmakları delinmeden diyabet takibi yapılmasını amaçlayan projenin Türkiye'ye örnek olması hedefleniyor.

Tokat'ta anasınıfından liseye kadar tespit edilen 106 diyabetli çocuğa dağıtılan sensörlü glukoz ölçüm cihazı törenine Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı ve İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali katıldı.

Törende konuşan Vali Dr. Ozan Balcı; "Bizler devlet olarak her bir ferdin problemini yüreğimizde hissediyoruz. Milletimizin derdini derdimiz olarak görüyoruz. Burada da diyabetle yaşayan çocuklarımızla ve onların aileleriyle bir araya geldik. Onların problemlerini bir nebze de olsa çözmeye çalışıyoruz. Burada sensörlü bir cihazımız var. Çocuklarımıza ve ailelerine bu cihazları takdim edeceğiz. Böyle bir cihaz, böyle bir imkan varken çocuklarımızın parmaklarının delinmesine ne gerek var dedik. Allah'a devletimizin bu sorunu halledecek imkanı var. Ben tüm çocuklarımızı önemsediğimi ifade etmek istiyorum. Yine her bir aileyi de çok önemsiyorum. Bizim yapmak istediğimiz şey sizin hayatınızı kolaylaştırmak. Zaten devletin varlık sebeplerinden birisi de budur. İnşallah bizler de çocuklarımızın yaşamlarını kolaylaştıracağız. Bu işin hayırlı bir iş olacağını ve ülke geneline yayılacağını düşünüyorum” diye konuştu. 

 

TİP 1 DİYABETLİ ÇOCUKLARIN HAYATI KOLAYLAŞACAK

Sağlık çalışanları, doktorlar, milli eğitim müdürlüklerinin projeyi yakından takip edeceğini belirten Vali Balcı, “Tip 1 diyabet rahatsızlığına sahip olan çocuklarımızın bu proje ile hayatlarının daha da kolaylaşacağını düşünüyorum. İnşallah umduğumuz gibi olur ve çocuklarımızın parmaklarını delinmekten kurtarırız. 106 tane çocuğumuza dijital glukoz ölçüm cihazını vereceğiz. Ben bu işe destek veren tüm arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Çocukları çok sevdiğimi ifade etmek istiyorum. Bu çalışmada emeği olan herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Bu çalışmanın ülkemize örnek olmasını temenni ediyorum" şeklinde konuştu.

Vali Dr. Ozan Balcı'nın konuşmalarının ardından dijital glukoz ölçüm cihazının temsili dağıtımı gerçekleştirildi. Firma tarafından yapılan bilgilendirme ve cihaz tanıtımının ardından Vali Dr. Ozan Balcı ve Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, tip 1 diyabet ile yaşamlarını sürdüren çocuklarımızla ve ailelerle proje hakkında sohbet etti.

HABER: Mihriban KOÇAKER

2021/11/2021-11-11-21-54-24.jpg
2021/11/2021-11-11-21-54-27.jpg
2021/11/2021-11-11-21-54-29.jpg
2021/11/2021-11-11-21-54-32.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x