DÖNER SERMAYE ARTIK DÖNMÜYOR

DÖNER SERMAYE ARTIK DÖNMÜYOR

Sağlık Sen Tokat Şube Başkanı Suat Mantar, “Çok zor şartlarda ve fedakarca görev yapan sağlık çalışanlarımızın hak ettikleri döner sermaye ücretlerini alabilmeleri için gerekli düzenlemeler bir an önce yapılarak hayata geçirilmelidir” dedi

05 Aralık 2019 - 11:54

Sağlık Sen Tokat Şube Başkanı Suat Mantar, sağlık sektöründe ki adaletsizliğe dikkat çekerek, “Sağlıkta bugün itibariyle gelinen noktada sağlık çalışanlarının iş yükü sürekli artmasına rağmen sağlık tesislerinin çoğu döner Sermaye ödeyemez hale gelmiştir. Miadını dolduran mevcut döner sermaye yönetmeliği bir an önce değişmelidir. Hakkaniyetten uzak bir döner sermaye sistemi Sağlıkta dönüşümün mimarları olan sağlık çalışanlarının iş barışını zedeler duruma gelmiştir” dedi.

Sağlık Sen olarak sağlık çalışanları için ayrıcalık değil adalet istediklerini söyleyen Mantar, “Döner sermayedeki adaletsizliğin ortadan kaldırılması, daha adil ve hakkaniyetli bir sistemin inşa edilmesi için mücadele ettiğimizin ve edeceğimizin bilinmesini isteriz. Sağlık ve sosyal hizmet çalışanları çalışma şartlarının zorluğuna rağmen mesleklerini icra ederken insani değeri yüksek bir fedakârlık örneği göstermektedir. Aynı fedakârlık sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının ekonomik ve özlük haklarının iyileştirilmesi hususunda da gösterilmelidir. Sağlık sen Genel Merkezimiz tarafından daha adil ve hakkaniyetli bir döner sermaye modeli Sağlık Bakanlığımıza iletilmiş ve de takibi yapılmaktadır. Çok zor şartlarda ve fedakarca görev yapan sağlık çalışanlarımızın hak ettikleri döner sermaye ücretlerini alabilmeleri için gerekli düzenlemeler bir an önce yapılarak hayata geçirilmelidir” şeklinde konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x