DOST ACI SÖYLERMİŞ

DOST ACI SÖYLERMİŞ

Maçtan sonra Erbaaspor Teknik Direktörü Ferhat Timoçin maçın değerlendirmesini Spor Müdürümüz Arif Sağdıç’a yaptı. Timoçin, maçtan sonra acı gerçekleri söyledi.

30 Temmuz 2019 - 13:28

Hazırlık maçında Tokatspor’a 1-0 mağlup olan Erbaaspor’un başarılı Teknik Direktörü Ferhat Timoçin, sözlerine Tokatspor takımını tebrik ederek başladı.

Hazırlık maçında yeni futbolcuları görme şansı yakaladığını söyleyen Timoçin, “Tokatspor takımının genç oyuncuları iyi mücadele ettiler. Maçta çokta koştular. Sezon içerisindeki lig maçlarında başarılar diliyorum. Biz Erbaaspor takımına gelince bizi biliyorsunuz iki haftadır kamptayız. Takım çok yorgun günde üç idman yaparak çalışmalara devam ediyoruz. Birkaç tanede takımda eksik futbolcularımız var halen transfer yapıyoruz. Bunları tamamladıktan sonra inşallah ay başı Erzurum’a kampa gideceğiz. Erzurum’da kampın ikinci yağında çalışmalara burada devam edeceğiz. Bu gün oyun olarak açık söyleyeyim ben fazla bir şey beklemiyordum. Sadece takımı sahada bir göreyim dedim bu sezon ilk defa burada maça çıktılar Maçta yeni arkadaşları görme şansına yakaladım ve bu maç adı üstünde bir hazırlık maçı mağlup olduk. Ama önümüze bakacağız çok çalışıp noksan olan mevkilerde başarıyı elde edeceğiz. İyi çalışıp Erbaaspor takımını ligde iyi yerlere getireceğiz. Şimdi şunu söyleyeyim geçen sezon Körfez takımı bizim guruptaydı. Bu şekildeydi onlar için çok zor oldu bu görüntü ile Tokatspor takımı içinde lig zor olur. Hazırlık maçlarında skorda alabilirler rakiplerini yenebilirlerde.  Gerçekleri söyleyeyim ligde Tokatspor takımını zor günler bekliyor. Yani bir an önce Tokat ilinin büyüklerinin ileri gelenlerinin Tokat spor takımına sahip çıkması gerekiyor. Bu çocuklara futbolda bu kadar büyük yük verilmemesi gerekiyor. Yetenekli oyuncular var buradan oyuncuda kazanabilirler ama bu gençlerin bu görüntüde ligi bu şekilde tamamlamaları çok zor. Yani gençlere destek olunması gerekiyor. Bir an önce dediğim gibi Tokat ilinin ileri gelenlerinin bu takıma sahip çıkması gerekiyor. Sonuçta biz bu ilin ilçesiyiz Tokatspor futbol takımı bizim kardeş takımımız. İnşallah Tokatspor takımına sahip çıkılır bu takım tekrar geldiği ikinci lige geri döner. Bizim gurubumuza bakıldığı zaman 17, takımlı bir gurup ama zorlu bir guruptayız. Erbaaspor futbol takımı geçen sezonda aynı gurupta 17, takımlı gurupta mücadele etti. Zor guruptayız ama zoru başaran takımlar her zaman başarılı olmuştur. Bilginiz vardır transferlerde harcanan paralar alınan sporculardan dolayı bizi zor bir gurup maçları bekliyor. Biz Erbaaspor olarak taraftarımızla kulübümüzle bize olan desteklerini devam ettirirlerse biz kendimize güveniyoruz. Bu sezonda takım olarak zorlu maçlardan yüzümüzün akı ile çıkacağız. Bu sezonda tüm Erbaaspor taraftarlarına ligde başarılı maçlar izlettireceğiz” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KENEVİRİ SULARKEN YAKALANDI
KENEVİRİ SULARKEN YAKALANDI
FUTBOL VE TOKATSPOR UN DOĞUŞU
FUTBOL VE TOKATSPOR UN DOĞUŞU