google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0
DR. HASAN YILDIRIM’LA TOKATSPOR SOHBETİ

DR. HASAN YILDIRIM'LA TOKATSPOR SOHBETİ

Medikal park Tokat hastanesi çocuk sağlığı uzmanı ve yeni oluşum gönüllüsü Dr. Hasan Yıldırım la Tokatspor yeni futbol yapılanması üzerine spor müdürümüz Arif Sağdıç özel bir söyleşi yaptı

03 Mayıs 2020 - 16:10

SORU. ARİF SAĞDIÇ.HOCAM ÖNCELİKLE BİR TIP DOKTORU OLARAK PANDEMİ SÜRECİ İLE İLGİLİ NELER SÖYLEYE BİLİRSİNİZ
CEVAP. Dr. HASAN YILDIRIM. Tarih boyunca bu tür salgınların olduğunu biliyoruz. Ancak ben sağlık bakanlığı ve sağlık personelinin gayretleri ile diğer ülkelere nazaran en az hasarla bu hastalığı atlatacağımızı düşünüyorum. Ancak bu hastalık uzun yıllar dünya ve Türkiye gündemini  meşgul edecek gibi  görünüyor.


SORU. ARİF SAĞDIÇ. HOCAM SİZİ TANIYA BİLİRMİYİZ. BİRDE LİSE YILLARINDAKİ FUTBOLCULUK YAŞAMINIZDAN BAHSEDERMİSİNİZ.
CEVAP. Dr.  HASAN YILDIRIM. Aslen Tokat'lıyım. Uzun yıllardan buyana şehrimizde çocuk hastalıkları uzmanı olarak çalışmaktayım. Halen Tokat medikal park hastanesinde görevliyim. G.O.P. lisesi mezunuyum. Tüm hayatım boyunca futbolu sevdim. Halen iki çocuğum Toki ilk öğretim akedemi liginde futbol oynuyorlar. Bende hem lise hem üniversi te de futbol oynadım. Futbol sosyalleşme açısından çok önemli bir aktivitedir. Tokatspor'un yıldız ve genç takımlarında oynadığım yılları büyük bir mutlulukla hatırlıyorum. O zaman birinci ligde Cemil Turan, Alparslan Eratlı, Osman Arpacıoğlu Tokatspor,da ise kaleci Özer, Bilbay gibi bir çok başarılı futbolcuları kendimize idol seçtikti. Bilindiği gibi futbol artık bir endüstri haline geldi. Ben Tokatspor meselesini bir  şehir markası meselesi olarak değerlendirmek istiyorum. Gönlümüz Tokatspor,da ve bordo beyaz renklerde. Tokatspor'un kendisine layık bir seviyede temsil edilmesi en büyük dileğimdir. 


SORU. İKİ ÇOCUĞUNUZ TOKİ İLK ÖĞRETİM AKADEMİ FUTBOL OKULUNDA BURADAN HAREKETLE AMATÖR FUTBOLUDA DEĞERLENDİRİRMİSİNİZ
CEVAP. Dr. HASAN YILDIRIM. Toki akademi liginde çok iyi işler yapılıyor. Mustafa hocam, Sedat Hocam çok başarılı işler yapıyorlar. Alt yapı ve akademi liglerinin ne kadar önemli olduğunu bizzat kendim gördüm. Tokatspor,da alt yapı daha iyi olabilseydi bu durumlara düşmez ve amatöre gitmezdi. Maalesef Tokatspor son yıllarda sahipsiz kaldı, en son şirketleşme konusu takımı bitirdi. Tokat gençlerinde Tokatspor arzusunun devam ettiğini görüyorum. Ancak A.Ş. yapısı ilebir yol alınacağını düşünmüyorum. Burada şehir olarak top yekün bir gayretle hem bürokrasi hem futbol severler hemde belediyemiz iş birliği ile amatör ruhla yeni bir futbol yapılanmasına gidilmesini destekliyorum. Burada  belediye başkanımız sayın Eyüp Eroğlu,na ve futbol severlere büyük görev düşüyor. Tokat yeni oluşum gurubunun çalışmalarını da takip ediyorum.  Yıllar önce Tokatspor,da yönetimi devralan Dimes şirketler gurubunada gerekli desteği şehir olarak veremedik. Pek çok insan küstürüldü neticede bu günlere geldik. 


SORU. ARİF SAĞDIÇ. ÖZELDE TOKAT,TAKİ AMATÖR KULÜPLER BÜYÜK SIKINTI İÇİNDE. SİZCE NELER YAPMAK LAZIM.
CEVAP. Dr. HASAN YILDIRIM. Sizinle aynı şeyleri düşünüyorum. Kendi adıma bundan sonraki dönemde yeni oluşum gurubu ile birlikte hareket edeceğim. Amatör takımların maddi manevi desteklenmesi gerekir.  Eğer amatör olmassa futbolcu nasıl yetişecek. Devlet büyüklerimizin, belediyemizin ve futbol severlerin mutlaka ve mutlaka beraber hareket etmesi gerekir. Başarı anca k böyle gelir. Tokat,ta halen fedakarca çalışan Toki ilk öğretim ve Topçamspor  gibi akademi takımları olan takımların çok değerli çalışmaları var.


SORU. ARİF SAĞDIÇ. ESKİ BİR FUTBOLCU OLARAK SON MESAJLARINIZI ALALIM.
CEVAP. Dr. HASAN YILDIRIM. Futbol çok güzel ve faydalı bir spor dalıdır. Çocukların spora ve özelde futbola yönlendirilmesinin faydalı olduğunu düşünüyorum.  Akademi liglerinde fedakarca çalışan alt yapı hocalarımızı tebrik ediyorum. Aileler çocuklarına sahip çıkarak bir şekilde spora yönlendirmeleri gerekir.  Futbol çok değerli , bu değerden şehir olarak mahrum kalmamalıyız. Sayın valimiz , belediye başkanımız, milletvekillerimiz ve biz futbol severler bir araya geldiğimizde neden başarılı olmayalım. Halkımızla bu konuya önem vermeli ve yeni Tokat futbol yapılanmasını amatör bir ruhla hayata geçirmeliyiz. Tokatspor,un eski başarılı zamanlarına döndürmek şehir olarak bizim elimizdedir. El ele verirsek takımın yine  marka olması mümkündür. Bu vesile ile Tokat haber gazetesinede teşekkür ediyorum. Çok mutlu oldum bu çabalarınız çok değerli ve önemli. İnşallah  1969 yılındaki ruhu 2020 yılında  tekrar yakalayarak liglerde söz sahibi oluruz. 
Arif Sağdıç. Hocam bize zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederiz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
google.com, pub-3199390086544553, DIRECT, f08c47fec0942fa0