“DSP’DE DEMOKRASİYİ SONUNA KADAR İŞLETECEĞİZ”

“DSP’DE DEMOKRASİYİ SONUNA KADAR İŞLETECEĞİZ”

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkan Adayı Gazeteci Hüseyin Alpay, yurt genelindeki örgüt ziyaretlerine devam ediyor. Alpay Kurultay çalışmaları kapsamında Mersin ve Adana’da partilileriyle buluştu.

30 Kasım 2019 - 16:16

Mersin’de bir otelin konferans salonunda DSP’li üyelere hitap eden Hüseyin Alpay, “Bu kurultayda yaşayacağımız değişimle partimizin geniş toplum kesimleriyle buluşmasının önünü açacağız. Kimseyi ötekileştirmeden, sadece Türkiye’nin reel gerçekleri ile DSP’nin ve Bülent Ecevit’in öğretileri çerçevesinde örgütlenerek yola devam edeceğiz. Genel ve yerel seçimlerde partiler arasındaki ittifaklara karşı olmadan, ama öncelikle kurumsal kimliğimizle seçimleri girmeyi amaçlıyoruz. Kazanacaksak da kaybedeceksek de DSP kimliğimizle bunu gerçekleştireceğiz” dedi.

 

“DEMOKRASİNİN İŞLEDİĞİ BİR KURULTAY OLMASINI ÜMİT EDİYORUZ”

 

15 Aralık’ta gerçekleşecek DSP Olağan Kurultayı’nın demokratik bir ortamda barış içerisinde gerçekleşmesini ümit ettiklerini belirten Genel Başkan Adayı Gazeteci Hüseyin Alpay, seçildikleri takdirde tüzük değişikleri yapacaklarını ve yapısal değişiklere imza atacaklarını söyledi. Partide demokrasiyi sonuna kadar işleteceklerinin sözünü veren Alpay, kadın kotasını yüzde 51’e çıkartarak tüm ülkeye örnek bir parti olacaklarını kaydetti.

 

Alpay Adana ziyaretinde ise partililerini ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi verdi. Genel başkanların görev sürelerini tüzükte yapacakları düzenlemeyle en fazla 2 dönemle sınırlayacaklarını belirten Hüseyin Alpay, “DSP, yeniden Türk siyasetindeki ağırlığını hissettirecek, halkımıza alternatif bir parti olduğunu gösterecektir. Baharı önce partimize, ardından tüm ülkemize getireceğiz. 2023 hedefimiz parlamentoda temsil edilen bir parti olma hedefidir. Bunu hep birlikte başaracağız” ifadelerini kullandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x