Düğün magandaları sezonu açtı!

Düğün magandaları sezonu açtı!

Düğün konvoyunda havaya ateş açıldı, Tokat Emniyeti alarma geçti. Bir otomobilin arka camına isabet eden kurşun sonucu şans eseri yaralanan ya da ölen olmazken polis düğün magandasının peşine düştü

15 Nisan 2019 - 11:47

Düğünlerde ve düğün konvoylarında silahla havaya ateş açmak yasak olmasına rağmen düğün magandaları yasağı delmekten vazgeçmiyor. Havaların ısınmaya başlamasıyla düğün sezonunda hareketliliklerin yaşanması beklenirken bu hareketlilik aynı zamanda ‘düğün magandaları’ konusunu da tekrar gündeme getirdi.

Tokat Vali Zekai Gümüşdiş Bulvarı üzerinde dün öğleden sonra meydana gelen olayda iddiaya göre  cadde üzerinde ilerleyen düğün konvoyundan havaya açılan ateş paniğe yol açtı. Düğün magandasının açtığı ateş sonucu bir aracın camının kırıldığı öğrenildi. Olayın ardından Tokat Emniyeti havaya ateş açan kişiyi bulmak için çevredeki MOBESE görüntülerini incelemeye alarak çalışma başlattı.

Düğünlerde havaya ateş açma olaylarına karşı Emniyet her düğüne bir polis uygulaması da başlatmıştı. Geçtiğimiz yıl Temmuz ayında Turhal ilçesinde bir düğünde yaşanan çatışma gibi kutlama görüntüleri ise adeta hafızalara kazınmış olayın ardından Emniyet yetkilileri devreye girmişti. Dün yaşanan olayda da şehrin en kalabalık caddelerinden birinde trafikte havaya sıkılan yorgun mermi, park halindeki bir otomobilin camının kırılmasıyla sonuçlandı.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yeşilyut’ta 50 kişiye iş imkanı
Yeşilyut’ta 50 kişiye iş imkanı
İzinsiz kazı yapan 2 kişi suçüstü yakalandı
İzinsiz kazı yapan 2 kişi suçüstü yakalandı