Düğün ve nişan törenlerine saat düzenlemesi

Düğün ve nişan törenlerine saat düzenlemesi

Tokat İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi kararıyla Tokat’ta son zamanlarda artan koronavirüs vakalarının düğün, nişan gibi toplu etkinliklerden kaynaklı olması nedeniyle kapalı alanda yapılacak olan düğünlerin en geç saat 23:00’de, açık alanda yapılacak olan düğünlerin ise en geç saat 22:00 da sonlandırılmasına karar verildi

13 Ağustos 2020 - 10:38

Tokat İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, 07.08.2020 tarihinde Saat 15:00’ de Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı Başkanlığında Korona virüs salgını hakkında İlimiz genelinde yapılan “Düğünlerde Alınacak Ek Tedbirler” i görüşmek üzere Kurul Üyelerinin iştiraki ile toplandı.

Toplantıyla ilgili açıklamada; “İçerisinde bulunduğumuz kontrollü sosyal hayat döneminde, salgınla mücadelenin genel prensipleri olan temizlik, maske ve fiziki mesafe kurallarının yanı sıra kapalı alanlarda (düğün salonları) yapılan düğünlerde alınması gereken tedbirler çerçevesinde faaliyetlerinin sürdürmesi yönünde daha önce İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi Kararları alınmıştı. Ancak Ülke genelinde olduğu gibi İlimizde de Koronavirüs vaka sayılarında son zamanlarda artış görüldüğü, artış nedenlerinden birisi de Düğün Nişan vb. gibi toplu yapılan etkinliklerin olduğu ortamlarda görülmektedir” denildi.

Bu nedenle; 1. İlimiz genelinde kapalı alanda yapılacak olan düğünlerin en geç saat 23:00’de, açık alanda yapılacak olan düğünlerin ise en geç saat 22:00’da sonlandırılmasına. 2. Konu hakkında gerekli hassasiyetin gösterilerek başta denetimler olmak üzere uygulamanın yukarıda belirtilen çerçevede eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesinin sağlanmasına, tedbirlere uymayanlarla ilgili Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282 nci maddesi gereğince idari para cezası verilmesine, aykırılığın durumuna göre Kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılmasına, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına karar verildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Protokolün defnettiği kimsesizin hikayesi üzdü
Protokolün defnettiği kimsesizin hikayesi üzdü
Erbaa’da öldüren kaza!
Erbaa’da öldüren kaza!