Dünya Çevre Günü’nde sıfır atık vurgusu

Dünya Çevre Günü'nde sıfır atık vurgusu

Tokat'ta “5 Haziran Dünya Çevre Günü” geçmiş yıllardaki kutlamalardan farklı olarak; bu yıl ülkemizde yaşanan Covid -19 Pandemisi dolayısı ile sade bir törenle kutlandı. Atatürk Anıtı'na çelenk bırakılırken ziyaretlerde bulunuldu

09 Haziran 2020 - 11:41

5 Haziran Dünya Çevre Günü ülkemizde ve Dünya’da çevre korumacılığının yaygınlaştırılması, çevre kalitesinin iyileştirilmesi için aktif katılımın sağlanmasını amaçlayan ulusal ve küresel bilinçlendirme günü olarak kabul edilmektedir.

Tokat'ta “5 Haziran Dünya Çevre Günü” geçmiş yıllardaki kutlamalardan farklı olarak; bu yıl ülkemizde yaşanan Covid -19 Pandemisi dolayısı ile sade bir törenle kutlandı. Tokat Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nce Atatürk anıtına çelenk sunumu yapılarak, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı söylendi.

Çevre Şehircilik İl Müdürü Ali Yılmaz  ve beraberindeki  az sayıdaki kurum personeli,  Vali Yardımcısı Mehmet Gödekmerdan’ı ve Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu’nu ziyaret ederek çiçek takdim ettiler. Ayrıca “Sıfır Atık Yönetmeliğine göre sıfır atık yönetim sisteminin kurulmasının tüm kamu kurum ve kuruluşlarında 1 Haziran 2020'den itibaren zorunlu olması“sebebi ile, hizmet binasında gerekli şartları sağlayan  Tokat Belediye Başkanlığına “Temel Seviye Sıfır Atık Belgesi” Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ali Yılmaz tarafından  Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’ na takdim edildi. Tokat'taki çevre sorunları ve çözüm önerileri hakkında kısa bir görüş alışverişinde bulunuldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Düğünden sonra Covid-19’a yakalandı
Düğünden sonra Covid-19’a yakalandı
Zile Özyurt ile Almus Çevreli’de Toplulaştırma projeleri tamamlandı
Zile Özyurt ile Almus Çevreli’de Toplulaştırma projeleri...