Dünya Şampiyonuna yakışır karşılama

Dünya Şampiyonuna yakışır karşılama

Dünya Gençler Tekvando Şampiyonası’nda erkekler artı 78 kiloda mücadele eden ve altın madalya kazanarak Dünya Şampiyonu olan Emre Kutalmış Ateşli için dün Tokat’ta karşılama töreni düzenlendi

16 Mayıs 2018 - 13:03

Tunus’un Hammamet kentinde yüze yakın ülkeden 946 sporcunun katıldığı Dünya Gençler Tekvando Şampiyonası’nda artı 78 kilo finalinde tatamiye çıkan Plevnespor Lisanslı Milli Sporcumuz Emre Kutalmış Ateşli, Tayvanlı Meng-En Lee’yi 9-8 yenerek dünya şampiyonu olmuştu. Başarılı sporcu için Tokat’ta şampiyona yakışır bir karşılama töreni düzenlendi.

Taekwondo'da bugüne kadar tüm müsabakaları galibiyetle tamamlayarak,Dünya Şampiyonu olan Plevnespor Lisanslı Milli Sporcumuz Emre Kutalmış Ateşli için Tokat’ta karşılama töreni düzenlendi. Omzuna aldığı Türk Bayrağı ile yanında antrenörü Turan Güldür, Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar beraberinde konvoy eşliğinde Cumhuriyet Meydanındaki tören alanına giden başarılı sporcuya yoldan geçen vatandaşlar alkışlarla araçlar ise korna çalarak karşılama yaptı. 2017 yılında Avrupa Şampiyonu, 2018 yılında da Dünya Şampiyonu olan başarılı Sporcu Emre'yi Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

Dünya şampiyonu Emre Kutalmış Ateşli antrenörü Turan Güldür ile birlikte, Tokat İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Hidayet Arıkan’ı da ziyaret etti.  Albay Arıkan, Milli sporcuyu tebrik ederken ziyaret anısı olarak kendisine plaket ve hediye takdim etti.

HABER: Serdar PAZARLIOĞLU

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Korkunç cinayette son sözü: Pişmanım
Korkunç cinayette son sözü: Pişmanım
TOPÇAMSPOR’A TAZE KAN
TOPÇAMSPOR’A TAZE KAN