Dursun Gürlek’e yoğun ilgi

Dursun Gürlek’e yoğun ilgi

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Akademik Tarih Kulübü tarafından “Tarih ve Kültür Sohbetleri” konulu gerçekleştirilen söyleşiye katılan Yazar ve Osmanlı Tarihçisi Dursun Gürlek’e öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

04 Kasım 2019 - 10:36

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Akademik Tarih Kulübü tarafından “Tarih ve Kültür Sohbetleri” konulu söyleşi gerçekleştirildi. Taşlıçiftlik Yerleşkesi Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonunda gerçekleşen söyleşiye Rektörümüz Prof. Dr. Bünyamin Şahin, Dekanlarımız, Akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Yazar ve Osmanlı Tarihçisi Dursun Gürlek gerçekleştirdiği söyleşide öğrencilere, “Büyük adam olmak istiyorsanız, büyük adamları seveceksiniz. Anadilimizi, güzel Türkçemizi güzel konuşacağız. Allah diyor ki” Kulum beni nasıl düşünürse bende onu öyle düşünürüm.” Güzel düşünelim ki güzellikler bulalım.” dedi. Söyleşide, Yazar Gürlek, Necip Fazıl Kısakürek ve Cemil Meriç ile olan anılarını, yaşadıklarını, hayat tecrübelerini dinleyicilerle paylaştı.

Söyleşi sonrasında Rektör Prof. Dr. Bünyamin Şahin, Yazar ve Osmanlı Tarihçisi Dursun Gürlek’e teşekkür belgesi ve hediye takdiminde bulundu. Hediye takdimi sonrasında, Rektörümüz Prof. Dr. Bünyamin Şahin yaptığı konuşmada, “Hocamızla yaptığımız görüşme sonrasında siz değerli öğrencilerimizin kendilerini daha iyi geliştirilebilmeleri için ikinci dönemden itibaren hocamız seçmeli derslere girecek. Ayda bir defa kendisinin de uygun gördüğü zamanlarda bilgi ve birikimlerini siz değerli öğrencilerimizle paylaşacaktır. Bizi kırmadığı için kendisine teşekkür ediyorum” dedi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tokat'ın ilçe ilçe risk haritası!
Tokat'ın ilçe ilçe risk haritası!
TOKAT İHYA BALAK FEN LİSESİNDEN REKOR BAŞARI
TOKAT İHYA BALAK FEN LİSESİNDEN REKOR BAŞARI