Düzey Koleji, sosyal tesisiyle hizmette

Düzey Koleji, sosyal tesisiyle hizmette

Eğitimci Zeki Kurt, eğitimci Bülent İşeri ve işadamı Mehmet Bekçi ortaklığında kurulan Düzey Koleji, sosyal tesisi ve Düzey Spor Kulübüyle sadece eğitim değil spor ve sosyal anlamda da Tokat’a hizmet verecek

14 Ağustos 2018 - 01:07

Düzey Eğitim Kurumları Kurucusu eğitimci Zeki Kurt, Tokat Basınına kahvaltı vererek şehre kazandırmış oldukları Düzey Koleji’nin eğitim, spor ve sosyal hayata katacağı farklılıkları anlattı. Türkiye’deki kolejlerde bile bulunmayan bir sosyal tesis alanını Tokat’a kazandırdıklarını ifade eden Zeki Kurt, bunun Tokat için bir şans olduğunu söyledi.

Düzey Eğitim Kurumları Kurucusu Zeki Kurt “Tokat’ta 34 yıldır eğitime hizmet veren bir kuruluşuz. Tokat’ta Tokat’ın ulusal markasını ortaya çıkarttık. Düzey Koleji olarak. Patenti de bize aittir. Eğitimde Tokat halkına hizmet etmek için yola çıktık. Eğitimde hizmet derken;  biz öğrencilerimizin, fiziksel ve bedensel, zihinsel gelişimini bir arada tutabilmek ve geliştirmek amacıyla dedik ki biz normal eğitim kalıplarının dışına çıkalım. 50 yıl önceki eğitim sistemleriyle devam etmeyelim  dedik ve kolejimiz bünyesine sportif ve sosyal tesisleri kazandırdık. Bunun sonucunda da burada halı saha, tenis kortları, basketbol, voleybol, hentbol sahalarımızı yaparak öğrencilerimizi sportif anlamda da yetiştirmeyi istiyoruz.  Biz okulumuzdan mezun olan çocukların en az bir spor dalında lisanslı, bir sanat alanında ve yabancı dil alanında yetiştirmesini ve geliştirmesini istedik. Ve okulumuzun sosyal tesislerinin öncelikli hedefi okul öğrencilerimiz ve velilerimiz, bunun dışında da Tokat halkının yararlanabileceği hale getirdik” dedi.

Zeki Kurt, cafe verestaurant hizmetlerinin de olacağını belirterek, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bir de istedik ki öğrencilerimiz hijyenik ortamlarda yemeğini yesin. Restoran kısmını da açtık. Okul öğrencilerimiz yemeğini burada yiyecek. Ve Tokat halkına da bu restorantı açtık. Alakart , açık bahçe, cafe ve düğün salonu mevcut. Düğün salonumuzyaklaşık bin kişiye hitap eden düğün, toplantı ve günler için kullanıma hazır. Okul öğrencilerimiz ve velilerimize kulüp kartı çıkartarak yararlanmalarını sağlayacağız.  Düzey Spor Kulübünü kurmuş bulunuyoruz. Bu kulüp sayesinde her branşta alt yapıya sporcu yetiştirmeyi de hedefliyoruz. İnşallah önümüzdeki süreçte amatör ve diğer liglerde de Düzey Spor Kulübü olarak ismimizi duyurmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Bir şirketler grubu olan Düzey Koleji, eğitimci Zeki Kurt, eğitimci Bülent İşeri ve işadamı Mehmet Bekçi ortaklığında açıldı.

HABER: Mihriban KOÇAKER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İktidarın İş Bankası hamlesine CHP'li Durmaz'dan yanıt
İktidarın İş Bankası hamlesine CHP'li Durmaz'dan yanıt
İYİ PARTİ İLÇE BAŞKANINI SEÇTİ
İYİ PARTİ İLÇE BAŞKANINI SEÇTİ