EBA CANLI DERS ÜCRETSİZ OLSUN

EBA CANLI DERS ÜCRETSİZ OLSUN

Tokat Eğitim Bir Sen 1 No’lu Şube Başkanı Şaban Ceylan’dan telefon operatörleri ne çağrıda bulunarak “EBA canlı ders ücretsiz olsun” dedi.

14 Eylül 2020 - 13:21

Tokat Eğitim Bir Sen 1 No’lu Şube Başkanı Şaban Ceylan Turkcell, Vodafone ve Turk Telekom’a çağrıda bulunarak EBA canlı derslerin ücretsiz olmasını istedi.

Ceylan yaptığı çağrıda şu açıklamalara yer verdi:

“Uzaktan eğitimde öğrencilerimize ulaşımın önünde ki en büyük engel kota. İnternet sağlayıcılarımız aileleri belirli paketlerle desteklerse Kurumsal sosyal sorumluluklarını yerine getirmiş olurlar. Operatörler EBA ücretsiz dese de altyapısı Zooma ait olduğundan canlı dersler velilerin kotalarından gidiyor. Mobil internetler canlı derslere yetmiyor, olan çocuklarımıza oluyor. Çocuklar geleceğimizdir. Pandemide ciddi kazanç sağlayan operatörleri göreve davet ediyorum. Okullar yedi aydır kapalı ve böyle devam edecek gibi. Hemen hiç kullanılmayan sabit internet ücretini Türk Telekom tıkır tıkır alıyorsa öğrenciye de EBA canlı dersi ücretsiz versin.  Ben aynı zamanda bir öğretmen olarak söylüyorum canlı ders uygulamasını öğrenciler için ücretsiz yapan operatör hangisi olursa hattımı ona taşıyacağım. Tabii ki sürekli önerilerde bulunan MEB, erişime dair çözüm arayışlarına önem vermeli. Şehirlerin her konusuyla ilgilenen yerel yönetimlerimiz insiyatif almalı. Uzaktan olsa da eğitim şart. Bizim artık ‘...mış’ gibi davranma lüksümüz yoktur.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Su kanalındaki cesedin kimliği belirlendi
Su kanalındaki cesedin kimliği belirlendi
Yanan AVM’de hasar tespiti başladı
Yanan AVM’de hasar tespiti başladı